Tələbə özünüidarəetməsi

Azərbaycan Universitetində tələbə həyatının ən maraqlı və əlamətdar hadisələrindən biri “2 fevral-Gənclər Günü”ndə həyata keçirilən “Varis Günü” layihəsidir. “Varis Günü”ndə ənənəvi olaraq rəhbər vəzifələri simvolik olaraq tələbələr icra edir. Layihənin məqsədi tələbələrdə idarəçilik vərdişlərinin formalaşdırılması və işgüzar ünsiyyətin inkişaf etdirilməsidir.
Varislər vəzifələrinin icrasına başlamazdan əvvəl simvolik elmi şurada universitetin idarə olunmasına dair təklif və təşəbbüslərlə çıxış edirlər. İclasda səsləndirilən bütün təklif və təşəbbüslər protokollaşdırılaraq rəhbərliyə təqdim edilir.
İclasın ardından tələbələr vəzifələrinin icrasına başlayır. Varislər gün ərzində universitetdə status və səlahiyyətləri çərçivəsində müxtəlif tədbirlər də keçirilər. Gün mükafatlandırma mərasimi ilə yekunlaşır.


2015/2016-cı tədris ilinin “varis”ləri

  • 1. Rektor
    Odər Əlizadə - Tarix müəllimliyi, IV kurs
  • 2. Prorektor
    Nigar Temrazova – Sosial iş, III kurs
  • 3. Biznes fakültəsinin dekanı
    Şəbnəm İsrafilova - Menecment (BBA), II kurs
  • 4. Biznes fakültəsi dekan köməkçisi
    Nicat Mənsimov Maliyyə (BBA), II kurs
  • 5. Sosial iş fakültəsinin dekanı
    Türkanə Xəlilova – Sosial iş, IV kurs
  • 6. Sosial iş fakültəsi dekan köməkçisi
    Bahar Həsənli – Sosial iş, II kurs
  • 7. İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsi
    Leyla Hüseynova – Kompüter elmləri, III kurs
  • 8. İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsi dekan köməkçisi
    İlkanə Azəri – Dünya iqtisadiyatı, III kurs
  • 9. Humanitar fənlər fakültəsinin dekanı
    Nuranə Səmədzadə - Azərbaycan dili və ədəbiyyat müəllimliyi, III kurs
  • 10. Humanitar fənlər fakültəsi dekan köməkçisi
    Mikayıl Həsənov – Tarix, II kurs
  • 11. Tədris şöbəsinin müdiri
    Afiq Nadirov – Tarix müəllimliyi, III kurs
  • 12. Tələbə şöbəsinin müdiri
    Aynur Süleymanova – Azərbaycan dili və ədəbiyyat, II kurs
  • 13. Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri
    Şamil Əliyev – İngilis dili müəllimliyi, III kurs
  • 14. Təsərrüfat şöbəsinin müdiri
    İlkin Muxtarzadə - Xarici dil müəllimliyi, III kurs
  • 15. Azərbaycan filologiyası və jurnalistika kafedrasının müdiri və elmi katib
    Nübar Həsənova – Azərbaycan dili və ədəbiyyat, II kurs
  • 16. İctimai elmlər kafedrasının müdiri
    Nicat İsgəndərov – Tarix, II kurs
  • 17. Xarici dillər – 1 kafedrasının müdiri
    Elşən Rəcəbov – İngilis dili müəllimliyi, III kurs
  • 18. Xarici dillər – 2 kafedrasının müdiri
    Aytən Əlirzayeva – Tərcümə (İngilis dili), II kurs
  • 19. Riyaziyyat və informatika kafedrasının müdiri
    Cavidan Dadaşov – Riyaziyyat, II kurs
  • 20. Ümumi iqtisadiyyat (həmçinin İnzibati idarəetmə) kafedrasının müdiri
    Qənirə Qafarova – Dünya iqtisadiyyatı, III kurs

2014/2015-ci tədris ilinin “varis”ləri

  • 1. Rektor
    Ramin Həsənov - BBA Maliyyə, III kurs
  • 2. Akademik işlər üzrə rektor köməkçisi və elmi katib
    Nigar Cəfərova - Sosial iş, II kurs
  • 3. Tədris işləri üzrə prorektor
    Tural Səlimli - BBA, Maliyyə, II kurs
  • 4. Elmi işlər üzrə prorektor
    Aytən Əsədova - BBA, Dünya iqtisadiyyatı, II kurs
  • 5. Ümumi işlər üzrə prorektor
    Elnarə İskəndərova - Xarici dil (İngilis dili) müəllimliyi, II kurs
  • 6. Humanitar fənlər fakültəsinin dekanı
    Ədalət Hacıyev - Xarici dil (İngilis dili) müəllimliyi, IV kurs
  • 7. Humanitar fənlər fakültəsi dekan köməkçisi
    Fərrux Həsənli - Jurnalistika, IV kurs
  • 8. İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı
    Nərmin Fətəliyeva - Marketinq, II kurs
  • 9. İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsi dekan köməkçisi
    Elvira Gereyxanova - Riyaziyyat və informatika müəllimliyi, II kurs
  • 10. Biznes Məktəbinin dekanı
    Rauf Əlibəyli - BBA, Menecment, III kurs
  • 11. Biznes Məktəbi dekan köməkçisi
    Gəray Hüseynzadə - BBA, Dünya iqtisadiyyatı, III kurs
  • 12. Sosial iş fakültəsinin dekanı
    Aytən Əliyeva - Sosial iş, III kurs
  • 13. Sosial iş fakültəsi dekan köməkçisi
    Kənan Əliyev - Sosial iş, I kurs
  • 14. Azərbaycan filologiyası və jurnalistika kafedrasının müdiri
    Leyla Əliosmanova - Azərbaycan dili və ədəbiyyatı müəllimliyi, III kurs
  • 15. Dillər-1 kafedrasının müdiri
    Afət Səfərova - Xarici dil (İngilis dili) müəllimliyi, II kurs
  • 16. Dillər-2 kafedrasının müdiri
    Gülşən Əliyeva - BBA, Muhasibat uçotu və audit, III kurs
  • 17. İctimai elmlər kafedrasının müdiri
    Türkan Əmirova - Tarix müəllimliyi, II kurs
  • 18. İnzibati idarəetmə kafedrasının müdiri
    İnsafəli Hüseynzadə - Dövlət və bələdiyyə idarəetməsi, III kurs
  • 19. Riyaziyyat və informatika kafedrasının müdiri
    Cavid Həsənli - Kompüter emləri, II kurs
  • 20. Ümumi iqtisadiyyat kafedrasının müdiri
    Aytac Əlimirzəyeva - Kompüter elmləri, I kurs
  • 21. Beynəlxalq əlaqələr və kareyra şöbəsinin müdiri
    Fidan Hacızadə -Xarici dil (İngilis dili) müəllimliyi, II kurs
  • 22. Tədris şöbəsinin müdiri
    Nazilə Əbdüləhədova - Azərbaycan dili və ədəbiyyatı müəllimliyi, II kurs
  • 23. Tələbə şöbəsinin müdiri
    Süleyman Abbasov - BBA, Maliyyə, III kurs
  • 24. Mətbuat katibi
    Təhminə Novruzlu - Jurnalistika, IV kurs

2013/2014-cü tədris ilinin "varis"ləri

  • 1. Rektor
    Nail Sadıqov - BBA Maliyyə, I kurs
  • 2. Akademik işlər üzrə rektor köməkçisi və elmi katib
    İntizar Məmmədrzayeva - Azərbaycan dili və ədəbiyyatı müəllimliyi, I kurs
  • 3. Tədris işləri üzrə prorektor
    Gülər Əliyeva - İngilis dili müəllimliyi, I kurs
  • 4. Elmi işlər üzrə prorektor
    Gülşən Bağırova - İngilis dili müəllimliyi, III kurs
  • 5. Ümumi işlər üzrə prorektor
    Hüseyn Kərimzadə - İqtisadiyyat, I kurs
  • 6. Humanitar fənlər fakültəsinin dekanı
    Cəlil Əliyev - Azərbaycan dili və ədəbiyyatı müəllimliyi, III kurs
  • 7. Humanitar fənlər fakültəsi dekan köməkçisi
    Vəfa Məmmədova - Tarix müəllimliyi, II kurs
  • 8. İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı
    Əli Hümbətov - Maliyyə, IV kurs
  • 9. İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsi dekan köməkçisi
    Suzanna Muxtarova - Dünya iqtisadiyyatı, I kurs
  • 10. Biznes Məktəbinin dekanı
    Zülfüqar Qulubəyli - BBA Maliyyə, IV kurs
  • 11. Biznes Məktəbinin dekan köməkçisi
    Nicat Teymurov - İqtisadiyyat, II kurs
  • 12. Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri
    Anar Heydərli - Jurnalistika, III kurs
  • 13. Tələbə şöbəsinin müdiri
    Ayşən Məmmədova - Jurnalistika, IV kurs
  • 14. Karyera mərkəzi və məzunlarla əlaqə şöbəsinin müdiri
    Oqtay Xudaverdiyev - Dünya iqtisadiyyatı, I kurs
  • 15. Mətbuat xidmətinin rəhbəri
    Ülfanə Cəfərzadə - Jurnalistika, III kurs

ABUNƏ OL

s52s