Tələbələrimiz beynəlxalq müsabiqədə üçüncü dərəcəli diploma layiq görülüblər
Azərbaycan Universiteti “45-ci ICPC - Universitet Tələbələrinin Beynəlxalq Proqramlaşdırma” müsabiqəsinin regional mərhələsində (XVI Azərbaycan Birinciliyi)  3 komanda ilə təmsil olunub. Hər 3 komandamız müsabiqənin üçüncü dərəcəli diplomuna layiq görülüb.
Bakı Mühəndislik Universitetinin təşkilatçılığı ilə onlayn formada baş tutan müsabiqədə Azərbaycanın 16 ali təhsil müəssisəsindən 63 komanda iştirak edib. Hər komanda 3 tələbə və komanda rəhbərindən ibarət olub.
Komandalara 5 saat ərzində 13 alqoritmik məsələni C, C++, Java və ya Python proqramlaşdırma dillərində həll etmək tapşırığı verilib. Qiymətləndirmə avtomatik qaydada https://official.contest.yandex.ru/az2020/contest/23211/standings?p=1 saytı vasitəsilə aparılıb.
Müsabiqənin nəticələrinə uyğun olaraq müvəffəqiyyət qazanmış 34 komanda bu ilin 13 dekabr tarixində onlayn keçiriləcək “45-ci ICPC - Universitet Tələbələrinin Beynəlxalq Proqramlaşdırma” müsabiqəsinin yarımfinal mərhələsində ölkəmizi təmsil edəcəklər.

03.12.2020 272Azerbaijan University was represented by three teams at the regional stage (XVI Azerbaijan Championship) of the competition «45th ICPC - International Programming of University Students». Each of the three teams was awarded a third degree diploma at the competition.
The competition, organized by the Baku Engineering University and held online, was attended by 63 teams from 16 higher educational institutions. Each team consisted of 3 students and 1 leader.
The teams were given the task, within 5 hours, to solve 13 algorithmic problems in the programming languages C, C ++, Java or Python. The assessment was carried out automatically using the website https://official.contest.yandex.ru/az2020/contest/23211/standings?p=1.
According to the results of this event, 34 winning teams will represent our country in the semifinals of the competition «45th ICPC - International Programming of University Students», which will be held online on December 13 this year.