İxtisasın adı: Marketinq
Marketinq çox maraqlı və dinamik prosesdir və özündə daha çox yaradıcı enerji duyan gənc mütəxəssis üçün bu istiqamətdə avanqard təhsil çox uğurlu başlanğıc ola bilər. Azərbaycan Universitetində Marketinq ixtisası Maliyyə və iqtisadiyyat kafedrasının tərkibindədir. Burada yerli və qlobal səviyyədə ən müxtəlif seqmentləri təmsil edən müştərilərin tələb və ehtiyaclarının öyrənilməsi, onların məmnunluq parametrlərinin müəyyən edilməsi və ölçülməsi, habelə bazar rəqabətinin təhlili və məhsulun, xidmətin və satış proseslərinin bunlara uyğunlaşdırılması və geniş əlaqələrdən və paylama şəbəkəsindən ibarət portfelin yaradılması öyrədilir.
Azərbaycan Universitetinin Biznes və iqtisadiyyat fakültəsində oxuyan tələbələr yuxarıda sadalananlardan, habelə ümumi biznes səriştələrindən və iqtisadi biliklərdən savayı, qlobal bazarlardakı dinamik prosesləri və onların şirkət perspektivindən təhlilini, reklamı, brend yaradılmasını və təşviqini, məhsul və satış strategiyalarını, habelə marketinqin şirkətin işinin qalan sahələrinə uzlaşdırılmasını praktik şəkildə öyrənir.
Bu sahədə ölkədə ən avanqard proqram və dünyanın aparıcı universitetlərində təhsil almış ən qabaqcıl peşəkarlar tələbələrimizə marketinq üzrə qabaqcıl və praktikada tətbiq oluna bilən və şirkətlər tərəfindən yüksək qiymətləndirilən səriştələr aşılayır. Proqramı uğurla mənimsəyən məzunlar bu istiqamətdə konsultant və başlanğıc səviyyəli menecer kimi formalaşır. Proqram habelə, tələbələri dünyanın aparıcı universitetlərində bu sahədə magistratura təhsili almağa hazırlayır, qəbul və qəbulsonrası uğurlu təhsil üçün bütün gərəkli bilikləri (dil və ixtisas, ümumilikdə biznes üzrə texniki biliklər və analitik səriştələr) formalaşdırır.
Marketinq ixtisası üzrə ingilisdilli proqramda təhsil alan tələbələrə başlanğıcda 600 saat ingilis dili tədris olunur.

Speciality: Marketing
As Marketing is an interesting and dynamic process, it offers a good and avant-garde introduction for the energetic youth. The students of the marketing program of AU are taught meeting the needs and requirements of local and international customers, learning and assessing their satisfaction parameters, analyzing market competition and adapting the products, sales and services to these standards, and creating a good portfolio consisting of wide arrange of connections and distribution network.
The students also learn dynamic processes of global markets, business skills, advertising, brand analysis, promotion, as well as general economic knowledge.
Teaching process is conducted by professionals graduated from the best universities of the world. The program provides students with necessary knowledge and skills required by the employers, as well as preparing them for graduate-level study in the leading universities of the world. The students learn business skills and economic knowledge together with the experience of assessing and improving financial performance of the companies and becomes an entry level consultant or manager of this field.
The junior students of the program of English-language Marketing are taught 600 hours of English at Azerbaijan University.