Azərbaycan Universitetində 12 avqust – Beynəlxalq Gənclər Günü münasibıtilə Nəsimi Rayon İcra Hakimiyyəti, Bakı şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsi və Nəsimi rayon Gənclər və İdman İdarəsinin birgə təşkilatçılığı ilə “Gənclik gələcəkdir” mövzusunda tədbir keçirilib. Tədbirdə Nəsimi Rayon Ícra Hakimiyyəti başçısının birinci müavini Gülarə Verdiyeva, Bakı şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin rəis müavini Aydın Yusifov, Nəsimi rayon Gənclər və İdman İdarəsinin rəisi Şahmar Tağıyev, Nəsimi Rayon Ícra Hakimiyyəti Başçısı yanında İctimai Şuranın sədr müavini Eltun Süleymanov və rayon ərazisində fəaliyyət göstərən ali məktəblərin tələbələri iştirak ediblər.
Görüşdə Azərbaycanda həyata keçirilən uğurlu və səmərəli gənclər siyasətindən bəhs edilib. Diqqətə çatdırılıb ki, umummilli lider Heydər Əliyevin əsasını qoyduğu dövlət gənclər siyasəti Prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirilir. Bugün Azərbaycan gəncləri dövlətin hərtərəfli qayğısı ilə əhatə olunublar. Ölkəmizdə həyata keçirilən gənclər siyasətinin fonunda gənclərin hərtərəfli inkişafını, cəmiyyətin həyatında fəal iştirakını təmin etmək məqsədi ilə dövlət tərəfindən ictimai-siyasi, sosial-iqtisadi, təşkilati-hüquqi şəraitin və təminatların yaradılması istiqamətində əhəmiyyətli tədbirlər görülüb.
Çıxışlardan sonra tədbir müzakirə formatında davam etdirilib. Sonda Nəsimi rayonunun ictimai həyatında aktivlik nümayiş etdirən gənclər fəxri fərmanla təltif olunublar.

International Youth Day - August 12 was celebrated at Azerbaijan University
On the occasion of  the International Youth Day-August 12 ,an event “Youth is the Future”was held at Azerbaijan University with the joint organization of Nasimi District Executive Power,Main Department of  Youth and Sport of Baku City and Youth and Sports Department of Nasimi District .Gulara Verdiyeva,the first deputy chief of the Executive Power of Nasimi District ,Aydin Yusifov,deputy chief of Main Department of  Youth and Sport of Baku City ,Shahmar Tagiyev,head of the Youth and Sports Department of Nasimi District  and Eltun Suleymanov,deputy chairman of the Public Council under the Head of the Nasimi District Executive Power ,and students of universities participated at the event.
The successful and effective youth policy in Azerbaijan was discussed at the meeting.It was brought to attention that the state youth policy founded by national leader Heydar Aliyev is successfully continued by President Ilham Aliyev.Today,the youth of Azerbaijan are surrounded by the comprehensive care of the state.Against the background of the youth policy implementation in our country,significant measures have been taken by the state in the direction of creating social-political,socio-economic,organizational-legal conditions and guarantees in order to ensure the comprehensive development of young people .
After the speeches,the event continued in a discussion format.In the end,young people who showed activity in social life of Nasimi district were awarded with an honorary decree.