Azərbaycan Universitetində Dünya Sosial iş Günü qeyd olunub
Azərbaycan Universitetində Dünya Sosial iş Günü münasibətilə ənənəvi peşə həmrəylik tədbiri keçirilib. Sosial işin təşkili kafedrasının nəzdində fəaliyyət göstərən “Empatiya” klubu tərəfindən təşkil olunan “Yeni eko - sosial dünyanı birlikdə quraq: heç kəs kənarda qalmasın” adlı tədbirin moderatorluğunu klubun sədri və Sosial iş ixtisası üzrə III kurs tələbəsi Məhəmməd Ələkbərov edib.
Məhəmməd Ələkbərov Dünya Sosial iş Gününün hər il bir mövzuya həsr olunduğunu, 2022-ci ildə isə pandemiya dövrünün problemlərinə, son dönəmlərdə daha da kəskinləşən qlobal iqlim məsələlərinə diqqət çəkərək, sosial iş icmalarını ümumi fəaliyyətə təşviq etdiyini qeyd edib.
Tədbirdə universitetin Sosial iş ixtisası üzrə III kurs tələbəsi Nərminə Bağırzadə “Sosial işin yaranma tarixi”, Emin Məmmədov “Sosial iş və sosial işçi vəzifələri”, Mədinə Rəhimova “21 Mart – Beynəlxalq Daun Sindromu günü” mövzusunda təqdimatla çıxış ediblər.
Sonra xüsusi dəvət olunmuş qonaq - əlilliyi olan gənc Elnurə Quliyeva öz təcrübəsini tədbir iştirakçıları ilə bölüşüb, atası Elnur Quliyev isə cəmiyyətdə əlliliyi olan şəxsin  və ailə üzvlərinin, valideynlərinin qarşılaşdığı problemlərdən danışıb.
Sosial işin təşkili  kafedrasının müdiri p.ü.f.d. Tünzalə Verdiyeva “Dünya Sosial iş Günü”nün mahiyyəti və ənənəvi olaraq hər il Azərbaycan Universitetində keçirilməsi barədə məlumat verib və bu gün münasibətilə Sosial iş tələbələrinin və məzunlarının peşə bayramlarını təbrik edib, fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Tədbir sual-cavab bölməsi ilə yekunlaşıb.
Qeyd edək ki, Dünya Sosial iş Günü sosial işin nailiyyətlərini vurğulamaq, cəmiyyətlərin gələcəyi üçün sosial xidmətlərin görünürlüğünü artırmaq, sosial ədalət və insan hüquqlarını müdafiə etmək məqsədi daşıyan bir bayramdır. Hər il Ümumdünya Sosial İş Günü mart ayının üçüncü çərşənbə axşamı qeyd olunur.

Azerbaijan University hosted a traditional professional solidarity event on the occasion of World Social Work Day. The event "Let's build a new eco-social world together: no one should be left out" organized by the club "Empathy" under the Department of Social Work was moderated by the chairman of the club and a third-year student of social work Mahammad Alakbarov.
Mahammad Alakbarov noted that the World Social Work Day is dedicated to one theme each year, and in 2022, drawing attention to the problems of the pandemic period, the global climate, which has recently worsened, and encouraged social work communities to work together.
Narmina Bagirzadeh, a third-year student majoring in Social Work, made a presentation on "History of Social Work", Emin Mammadov "Social Work and Duties of Social Workers", Madina Rahimova "March 21 - International Down Syndrome Day".
Then, Elnura Guliyeva, a young guest with a special guest disability, shared her experience with the participants, and her father, Elnur Guliyev, spoke about the problems faced by people with disabilities, family members and parents in society.
Head of the Department of Social Work Organization Ph.D.
Tunzala Verdiyeva informed about the essence of "World Social Work Day" and traditionally held annually at the University of Azerbaijan, and congratulated the students and graduates of Social Work on their professional holiday and wished them success in their activities.
The event ended with a question and answer session. It should be noted that the World Social Work Day is a holiday aimed at emphasizing the achievements of social work, increasing the visibility of social services for the future of societies, protection of social justice and human rights. Every year, World Social Work Day is celebrated on the third Tuesday in March.