Azərbaycan Universitetinin elmi işlər üzrə prorektoru, r.e.d. Yusif Qasımov “Tətbiqi riyaziyyatda yeni istiqamətlər” adlı beynəlxalq konfransda dəvətli məruzəçi kimi iştirak edib.
Mərakeş Krallığının Beni Mellal şəhərinin Sultan Mouiay Slimane Universitetində keçirilən tədbirdə Yusif Qasımov apardığı tədqiqatlar və aldığı yeni nəticələr haqqında plenar məruzə edib və konfransın “Tərs məsələlər, idarəetmə və optimallaşdırma” bölməsinin moderatorluğunu edib. Prorektor Yusif Qasımov bundan əlavə həm də konfransın elmi komitəsinin üzvü olub.
Konfransın işində Mərakeş Krallığının müxtəlif universitetləri ilə yanaşı Fransa, ABŞ, Çexiya, Almaniya, İspaniya, İngiltərə kimi ölkələrin universitetlərini təmsil edən tanınmış alimlər də iştirak ediblər.
Konfransın gedişində Yusif Qasımov müxtəlif universitetlərin nümayəndələri ilə Azərbaycan Universiteti arasında mümkün əməkdaşlıq imkanlarını və alimlərimiz arasında birgə tədqiqatların aparılması yollarını da müzakirə edib.

Vice-rector Yusif Gasimov participated in an international mathematics conference
Yusif Gasimov, Vice-Rector for Scientific Affairs of the University of Azerbaijan, Doctor of Mathematical Sciences, participated as an invited speaker at the international conference "New directions in applied mathematics".
At the event held at the Sultan Mouiay Slimane University in Beni Mellal, Morocco, Yusif Gasimov made a plenary report on his research and new results, and moderated the section of the conference "Inverse Problems, Management and Optimization" . Vice-rector Yusif Gasimov was also a member of the scientific committee of the conference.
Along with various universities of the Kingdom of Morocco, well-known scientists representing universities from France, the United States, the Czech Republic, Germany, Spain and the United Kingdom also took part in the conference.
During the conference, Yusif Gasimov also discussed possible opportunities for cooperation between representatives of various universities and the University of Azerbaijan and ways to conduct joint research between our scientists.