Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 95-ci ildönümünə həsr olunmuş GƏNC TƏDQİQATÇILARIN I RESPUBLİKA ELMİ-PRAKTİK KONFRANSI 20 Aprel 2018-ci il, Azərbaycan Universiteti
Azərbaycan Universitetində ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 95-ci ildönümünə həsr olunmuş Gənc tədqiqatçıların I Respublika elmi-praktik konfransı keçiriləcəkdir. Konfransın məqsədi gənc tədqiqatçıların ikt və tətbiqləri, humanitar və sosial elmlər və iqtisadiyyat sahələrində əldə etdikləri elmi yenilikləri dinləmək və fikir mübadiləsi aparmaqdır.

I REPUBLICAN SCIENTIFIC - PRACTICAL CONFERENCE OF YOUNG RESEARCHERS dedicated to the 95th anniversary of national leader Haydar Aliyev April 20, 2018, Azerbaijan University
I Republican Scientific-Practical Conference of Young Researchers dedicated to the 95th anniversary of national leader Heydar Aliyev will be held at Azerbaijan University. The purpose of the conference is to get acquainted with ideas on the scientific innovations obtained in the fields of ICT and its applications, economics, humanities and social sciences of young researchers.