Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzi təlim-seminar təşkil edib
Azərbaycan Universitetində Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə doktorant və dissertantlar üçün təlim-seminar keçirilib. Tədbirdə Elm şöbəsinin müdiri, riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Lətifə Ağamalıyeva “Elmi məqalələrin hazırlanması, jurnal seçimi və təqdimatı” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib.
Lətifə Ağamalıyevanın məruzəsi elmi məqalənin növləri, strukturu, məqalənin adının seçilməsi, xülasənin hazırlanması və əhəmiyyəti, açar sözlərin mövzuya uyğunluğu və seçilməsi, giriş, əsas hissə və nəticənin əlaqələndirilməsi və yazılmasında diqqət yetirilməli olan məqamlar, ədəbiyyat siyahısının tərtib olunması və bu kimi mövzuları əhatə edib. Məruzədə elmi konfranslara təqdim ediləcək tezislərin hazırlanmasının tələb və qaydaları da izah olunub.
Tədbirdə Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzinin direktoru Nüşabə Quliyeva da iştirak edib. Nüşabə Quliyeva doktorant və disserantların mövzu ilə bağlı suallarını cavablandırıb.

International Center for Master`s and Doctoral Studies Organizes a Training Seminar
A training seminar for doctoral candidates and dissertation researchers was held at Azerbaijan University, organized by the International Center for Master's and Doctoral Studies. At the event, Head of the Department of Science, PhD in Mathematics Latifa Agamaliyeva made a report on “Scientific article preparation, journal selection and submission”.
Latifa Agamaliyeva's report covered such topics as types and structure of scientific articles, title selection, summary preparation and its significance, the relevance of keywords to the topic and their selection, points to pay attention to when coordinating and writing the introduction, compiling a bibliography, and other topics. The report also explained the requirements and guidelines for preparing theses to be presented at scientific conferences.
The seminar also featured Nushaba Guliyeva, Director of the International Center for Master's and Doctoral Studies, who addressed questions from doctoral candidates and dissertation researchers.