Azərbaycan Universitetində tələbələr üçün “Admitt” platformasının təqdimatı keçirilib
Azərbaycan Universitetində tələbələr üçün xaricdə təhsil prosesini asanlaşdıran innovativ “Admitt” platfomasının təqdimatı keçirilib. “Texnologiya ilə xaricdə təhsil səyahətinə başla” şüarı ilə keçirilən tədbirdə tələbələr platformanın əməkdaşları, 10 illik təcrübəyə malik beynəlxalq təhsil eksperti Daniel Pirs və Ülvi Əliyevin çıxışlarını dinləyiblər.
Ülvi Əliyev xaricdə təhsilə müraciət prosesinin müasir texnologiyalar vasitəsilə necə daha çevik, şəffaf və effektiv şəkildə həyata keçirilə biləcəyi barədə geniş məlumat verib. Həmçinin “Admitt” platformasının tələbələrə təqdim etdiyi yenilikləri və üstünlükləri tanıdıb.
Tədbirdə bildirilib ki, “Admitt” mürəkkəb və vaxt aparan universitet müraciəti prosesini sadələşdirən məlumat əsaslı startap olaraq son illər ərzində böyük uğurlara imza atıb. Komanda son 5 ildə 500-dən çox tələbəni dünyanın “TOP 200 universiteti”nə qəbul etdirib və hər tələbənin seçdiyi ali məktəblərdən ən az birinə qəbul olunmasına nail olub.
Üç müxtəlif ölkədə çalışmış və Şeffild Universitetinin qəbul komitəsində fəaliyyət göstərmiş beynəlxalq təhsil eksperti Daniel Pirs isə xaricdə təhsil almağı planlaşdıran tələbələrin ən çox yol verdikləri səhvlərdən danışıb, bu prosesdə düzgün planlama və ekspert dəstəyinin əhəmiyyətini vurğulayıb, həmçinin qəbul şansını artırmaq yolları ilə bağlı onlara real və sınaqdan keçmiş məsləhətlər verib.

A presentation of the “Admitt” platform was held for students at Azerbaijan University
A presentation of the innovative “Admitt” platform, which simplifies the process of studying abroad, was held for students at Azerbaijan University. At the event held under the slogan “Begin your study-abroad journey with technology,” students listened to presentations by the platform’s team members, international education expert Daniel Peers, who has 10 years of experience, and Ulvi Aliyev.
Ulvi Aliyev provided detailed information on how the process of applying for studies abroad can be carried out more flexibly, transparently, and efficiently through modern technologies. He also introduced the innovations and advantages offered to students by the “Admitt” platform.
It was noted at the event that Admitt, a data-driven startup that simplifies the complex and time-consuming university application process, has achieved remarkable success in recent years. Over the past five years, the team has helped more than 500 students gain admission to universities ranked among the Top 200 worldwide, ensuring that each student was accepted to at least one of their chosen institutions.
International education expert Daniel Peers, who has worked in three different countries and served on the admissions committee at the University of Sheffield, spoke about the most common mistakes made by students planning to study abroad. He emphasized the importance of proper planning and expert guidance in this process and provided them with practical, proven advice on how to increase their chances of admission.