Azərbaycan Universitetində akademik heyət üçün 4-cü təlim moduluna başlanıb
Azərbaycan Universitetinin Təlim-Tədris Mərkəzi və Keyfiyyət təminatı şöbəsinin cari tədris ili ərzində universitetin akademik heyəti üçün planlaşdırdığı 4-cü təlim moduluna başlanıb. Təlimlər müxtəlif tarix və saatlarda olmaqla 15 qrup üçün təşkil olunur. Dekabrın 10-da başlayan təlim modulu mərkəzin müdiri, peşəkar kurikulum təlimçisi Samir Salayev tərəfindən həyata keçirilir.
Pedaqoji heyətin interaktiv dərsin təşkili bacarıqlarının artırılmasına xidmət edən təlim modulu iki  hissədən ibarətdir. Birinci hissəyə aid təlimlər “İnteraktiv təlimdə Dərs Təlim Nəticələrinə (DTN) uyğun “Bilik” və “Fəaliyyət” strategiyaları” mövzusunda təşkil olunur. Nəzəri və praktik fəaliyyətlərlə müşayiət olunan təlimlər dekabrın 26-dək davam edəcək. İkinci hissə isə “İnteraktiv dərsin planlaşdırılması və təşkili” mövzusunda olacaq.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Universitetinin Təlim-Tədris Mərkəzi tərəfindən cari tədris ilinin ilk semestri ərzində akademik heyət üçün 4 təlim modulunun təşkili nəzərdə tutulub. Hər modulun sonunda xüsusi tapşırıqlarla qiymətləndirilən iştirakçılara praktik bacarıqlarına əsasən müvafiq sertifikat təqdim olunacaq.

The 4th training module for academic staff has launched at Azerbaijan University
The 4th training module planned by the Training and Education Center and the Quality Assurance Department of Azerbaijan University for the current academic year has commenced. The training sessions are organized for 15 groups on different dates and at various times. The module, which began on December 10, is delivered by the head of the Center, professional curriculum trainer Samir Salayev.
The training module, aimed at enhancing the pedagogical staff’s competencies in organizing interactive classes, consists of two parts. The first part focuses on the topic “Knowledge and Activity Strategies in line with Subject Learning Outcomes (SLO) in Interactive Training”. These training sessions, which combine theoretical instruction with practical activities, will continue until December 26. The second part of the module will address “Planning and organizing an interactive lesson”.
It should be noted that the Training and Education Center of Azerbaijan University plans to organize 4 training modules for academic staff during the first semester of the current academic year. Upon completion of each module, participants will be assessed based on completed assignments and will receive certificates confirming their practical competencies.