Azərbaycan Universiteti Dövlət İmtahan Mərkəzinin sərgisində təmsil olunacaq
Azərbaycan Universiteti 30 iyul – 1 avqust 2025-ci il tarixlərində Dövlət İmtahan Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə mərkəzin elektron imtahanlar korpusunda keçiriləcək ali təhsil müəssisələrinin sərgisində təmsil olunacaq. Sərginin keçirilməsində məqsəd ixtisas seçimindən öncə abituriyentləri ali təhsil müəssisələrinin imkanları ilə tanış etmək və onların ixtisas seçiminin müəyyən olunmasına dəstək göstərməkdir.
Ziyarətçilər sərgidə Azərbaycan Universitetinin nümayəndələri ilə ünsiyyət quraraq qəbul prosesi, qəbul aparılan ixtisaslar, keçid balları, maddi-texniki baza, tələbələr üçün yaradılan imkanlar və bu kimi digər məsələlərlə bağlı onları maraqlandıran suallara cavab tapa biləcəklər. Sərgidə, həmçinin Azərbaycan Universiteti haqqında təqdimat da nümayiş olunacaq.
Sərgidə abituriyentlər və onların valideynləri iştirak edə bilərlər.
Sərgidə iştirak etmək istəyənlər aşağıdakı link vasitəsilə qeydiyyatdan keçməlidirlər. Ziyarətçilərə sərgidə iştirak etmək üçün özlərinə uyğun tarixi və saatı seçmək imkanı da verilir.
Qeyd edək ki, Sərgi Dövlət İmtahan Mərkəzinin Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, S.S.Axundov, 50 ünvanında yerləşən elektron imtahanlar korpusunda keçiriləcək. Sərgidə ölkədə fəaliyyət göstərən 40-a yaxın dövlət və özəl ali təhsil müəssisəsinin iştirakı gözlənilir.

Azerbaijan University to be represented at the State Examination Center’s Education Fair
Azerbaijan University will take part in the higher education institutions fair to be held from July 30 to August 1, 2025, organized by the State Examination Center at the Electronic Examination Building of the Center. The aim of the event is to familiarize applicants with the opportunities offered by universities and support them in choosing their future field of study.
Visitors will have the opportunity to meet representatives of Azerbaijan University and receive answers to their questions regarding the admission process, offered programs, minimum passing scores, facilities and resources, student opportunities, and other relevant topics. A presentation about Azerbaijan University will also be demonstrated at the exhibition.
The event is open to applicants and their parents.
To attend, participants are required to register via the link below and may select a convenient date and time for their visit: https://portal.dim.gov.az/sergi/
Please note that the fair will take place at the Electronic Examination Building of the State Examination Center, located at 50 S.S. Akhundov Street, Binagadi District, Baku. Approximately 40 public and private higher education institutions from across the country are expected to participate in the event.