Azərbaycan Universitetində “DəyərliSiz” sosial-inklüziv layihə həyata keçirilib
İnklüziv mühitin və dəyərlərin təşviqini, əlilliyi olan gənclərin cəmiyyətə inteqrasiyasını və onların potensialının üzə çıxarılmasını dəstəkləyən təşəbbüs və layihələrdə iştirak edən Azərbaycan Universitetində 3 Dekabr – Beynəlxalq Əlilliyi Olan Şəxslər Günü münasibətilə “DəyərliSiz” sosial-inklüziv layihə həyata keçirilib. Layihədə Sosial Xidmətlər Agentliyinin tabeliyində Əlilliyi olan şəxslərin Peşə-əmək Reabilitasiyası Mərkəzində peşə təlimlərinə cəlb olunan 15 gənc iştirak edib.
Layihə çərçivəsində universitetin tədris binasında rəsm terapiyası sessiyası təşkil olunub. İnklüziv mühitin formalaşdırılması, sosial inteqrasiyanın təşviqi və gənclərin psixoloji rifahının dəstəklənməsi məqsədinə xidmət edən sessiyada iştirakçılar öz hiss və düşüncələrini rənglərin dili ilə ifadə edərək bacarıqlarını nümayiş etdiriblər.
Layihə iştirakçıları sessiya başa çatandan sonra Azərbaycan Universitetinin tədris binası, infrastukturu ilə tanış olub,  tələbələrlə ünsiyyət qurma imkanı əldə ediblər. Qonaqlara qəbul qaydaları, tədris olunan ixtisaslar, maddi-texniki baza, tələbələr üçün yaradılan imkanlar, tələbə dəstək layihələri, güzəştlər, təqaüd proqramları, beynəlxalq əlaqələr və digər məsələlərlə bağlı ətraflı məlumat verilib, suallar cavablandırılıb.

The “Valuable You” socially inclusive project was implemented at Azerbaijan University
The “Valuable You” socially inclusive project was implemented at Azerbaijan University on the occasion of 3 December, the International Day of Persons with Disabilities. The project brought together 15 young people undergoing vocational training at the Vocational Rehabilitation Center for Persons with Disabilities under the Social Services Agency. During the event, participants freely expressed their feelings and thoughts through art therapy and demonstrated their creative abilities. The meeting held particular significance in terms of fostering an inclusive environment, promoting social integration, and supporting the psychological well-being of young people.
In addition, the participants had the opportunity to become more familiar with the University, receive information about its academic opportunities, and interact with students currently studying there. This meeting helped expand their social networks, enhance motivation, and create conditions for deeper engagement with the higher education environment.