Azərbaycan Universitetinin nəşr etdiyi “Social Issues” elmi jurnalı ERIH PLUS bazasında indekslənmək üçün qəbul edilib. Bu barədə universitetin Elm şöbəsinə rəsmi məktub daxil olub. Artıq ERIH PLUS platformasında jurnalın profili də yaradılıb. Jurnalda çap olunmuş məqalələr də tam olaraq bazanın axtarış sistemində yerləşdiriləcək.
ERIH PLUS Avropa Humanitar və Sosial Elmlər cəmiyyətinin akademik jurnal indeksidir. Bazanın “Dimensions” sistemi bu bazaya qəbul edilmiş 10 mindən çox jurnalda çap olunmuş məqalə axtarışı aparmağa imkan verir.
“Social Issues” elmi jurnalı Azərbaycan Universitetinin Elmi Şurasının qərarına əsasən 2023-cü ildən nəşr olunur. Jurnalın baş redaktoru sosial elmlər sahəsində tanınmış alim, Alexandru Ioan Cuza Universitetinin (İasi, Rumıniya) professoru Stefan Cojocarudur.
Jurnalda əsasən icma tədqiqatları, münaqişə, sosial fəaliyyət, əlillik, asılılıq problemləri, ailə, səhiyyə siyasəti, işsizlik, hüquq və cəmiyyət, yoxsulluq və bərabərsizlik, irqi və etnik azlıqlar, sosial problemlər nəzəriyyəsi, psixi sağlamlıq, sosial iş və sosial iş təhsili məsələlərinə həsr olunmuş məqalələr çap olunur.

The academic journal of Azerbaijan University indexed in the ERIH PLUS Database
The academic journal Social Issues, published by Azerbaijan University, has been accepted for indexing in the ERIH PLUS database. The University’s Science Department has received an official confirmation letter regarding this inclusion. A dedicated profile for the journal has already been created on the ERIH PLUS platform, and all articles published in the journal will be fully accessible through the database’s search system.
ERIH PLUS is the academic journal index of the European Society for the Humanities and Social Sciences. The database’s Dimensions system allows users to search for articles published in more than 10,000 journals accepted into this database.
The scientific journal Social Issues has been published since 2023 by the decision of the Academic Council of Azerbaijan University. The journal’s Editor-in-Chief is Stefan Cojocaru, a distinguished scholar in the field of social sciences and Professor at Alexandru Ioan Cuza University (Romania).
Social Issues publishes research articles primarily focused on topics such as community studies, conflicts, social action, disability, addiction problems, family issues, health policy, unemployment, law and society, poverty and inequality, racial and ethnic minorities, theories of social problems, mental health, social work, and social work education.