SUN təşkilatının təsisçisi və Baş katibi Sungdon Hwang Azərbaycan Universitetində olub
İpək Yolu Universitetləri Şəbəkəsinin (Silk Road Universities Network /SUN) təsisçisi və Baş katibi, Koreya Respublikasının Xarici Dillər Universitetinin professor Sungdon Hwang Azərbaycan Universitetini ziyarət edib. Səfər çərçivəsində o, universitetin elmi işlər üzrə prorektoru, riyaziyyat elmləri doktoru Yusif Qasımov ilə görüşüb. Görüşdə Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Elmira İsmayılova da iştirak edib.
Mümkün əməkdaşlıq istiqamətlərinin müzakirə edildiyi görüşdə prorektor Yusif Qasımov qonağa Azərbaycan Universiteti haqqında məlumat verib, son bir neçə il ərzində əldə edilmiş uğurları diqqətə çatdırıb. Prorektor Azərbaycan Universitetinin beynəlxalq əlaqələri və bu istiqamətdə qarşıya qoyulan hədəflərdən də bəhs edib.
Qonaq professor Sungdon Hwang isə öz növbəsində İpək Yolu Universitetləri Şəbəkəsi və məqsədləri haqqında məlumat verib. O, bildirib ki, şəbəkə kommersiya məqsədlərindən tamamilə uzaq, akademik və mədəni missiya daşıyan beynəlxalq qeyri-hökumət təşkilatıdır. 2015-ci ildə Cənubi Koreyada yaradılan şəbəkə, tarixi İpək Yolu boyunca yerləşən 28 ölkənin 65 şəhərində fəaliyyət göstərən 87 universiteti birləşdirir. Sungdon Hwang təşkilatın həyata keçirdiyi layihələr, üzv universitetlər və gələcək tədbirlər barədə də məlumat verib.

Founder and Secretary-General of SUN Songdon Hwang visited Azerbaijan University
Songdon Hwang, Founder and Secretary-General of the Silk Road Universities Network (SUN) and prof. at Hankuk University of Foreign Studies (South Korea), visited Azerbaijan University. During his visit, he met with Dr. Yusif Gasimov, Vice-Rector for scientific affairs at the University. Elmira Ismayilova, head of the International Relations Department, also participated in the meeting.
During the discussion, which focused on potential areas of cooperation, Vice-Rector Yusif Gasimov briefed the guest about Azerbaijan University, highlighting the achievements made in recent years. He also spoke about the University’s international relations and outlined the goals set in this direction.
In turn, the guest – prof. Songdon Hwang spoke about the Silk Road Universities Network (SUN) and its objectives. He noted that SUN is an international non-governmental organization entirely free from commercial interests, with an academic and cultural mission. Established in South Korea in 2015, the Network unites 87 universities in 65 cities across 28 countries along the historic Silk Road. Songdon Hwang also shared information about the organization’s ongoing projects, member universities, and planned activities.