Tələbə Elmi Cəmiyyəti Vikipediya təlimi təşkil edib
Azərbaycan Universitetinin Humanitar və Sosial Elmlər fakültəsinin Tələbə Elmi Cəmiyyəti tərəfindən Vikipediya təlimi təşkil olunub. Azərbaycandilli Vikipediyanın patrulu, ölkə nümayəndəsi və Azərbaycan Universitetinin tələbəsi Aida Aslanovanın apardığı təlimdə 20 tələbə iştirak edib.
Tədbiri giriş sözü ilə Tələbə Elmi Cəmiyyətinin sədri Solmaz İlyaszadə açaraq, iştirakçıları salamlayıb və məruzəçini təqdim edib. O, çıxışında Vikipediya platformasının müasir informasiya cəmiyyətindəki əhəmiyyətindən, bu sahəyə artan maraq və tələbatdan bəhs edib.
Daha sonra Aida Aslanova təlimə başlayaraq iştirakçılara “Vikipediyanın strukturu və qaydaları”, “Ensiklopedik yazı tərzi”, “Mənbələrin düzgün göstərilməsi”, “Məqalələrin yoxlanması və dəqiqləşdirilməsi” kimi mövzular haqqında geniş məlumat verib. Təlimin praktiki hissəsində isə iştirakçılarla birlikdə istifadəçi hesablarının və məqalələrin yaradılması, redaktə edilməsi və zənginləşdirilməsi üzrə tapşırıqlar yerinə yetirilib.

Wikipedia training was organized by the Student Scientific Society of the Faculty of Humanities and Social Sciences of Azerbaijan University. 20 students participated in the training conducted by Azerbaijani Wikipedia Patrol, representative of the country and student of Azerbaijan University Aida Aslanova.
The event was opened by the chairman of the Student Scientific Society Solmaz Ilyaszada, who greeted the participants and introduced the speaker. In her speech, she spoke about the importance of the Wikipedia platform in the modern information society, the growing interest and demand in this area.
Then, starting the training, Aida Aslanova informed the participants about such topics as “Structure and rules of Wikipedia”, “Encyclopedic writing style”, “Correct indication of sources”, “Verification and clarification of articles”. In the practical part of the training, tasks on creating, editing and enriching user accounts and articles were performed with the participants.