Azərbaycan Universiteti ilə İtaliyanın Tuscia Universiteti arasında 2023-cü ildə imzalanan müqaviləyə əsasən MBA proqramının Marketinq istiqaməti üzrə ikili diplom proqramı həyata keçiriləcək. Beynəlxalq ikili diplom proqramında iştirak etmək istəyən tələbələrin seçimi müsabiqə yolu ilə aparılacaq. Müraciət edən tələbələrin qiymətləndirilməsi və seçimi onların akademik göstəriciləri və ingilis dilini bilmə səviyyəsinə əsaslanacaq.  Proqrama qəbul olmaq üçün tələbələr minimum “B1/B2+” ingilis dili səviyyəsinə malik olmalıdırlar.
Yerli və xarici tələbələrə açıq olan magistratura proqramında dərslər hər iki ali təhsil müəssisəsinin professorları tərəfindən tədris ediləcək. Fənlərin tədrisi ingilis və italyan dillərində aparılacaq.
İkili diplom proqramının müddəti 2 ildir. Proqrama müraciəti qəbul olunan magistratura tələbələri  birinci, ikinci və üçüncü semestrdə Azərbaycan Universitetində, dördüncü semestrdə isə İtaliyanın Tuscia Universitetində təhsil alacaqlar.
İkili diplom proqramında iştirak edəcək tələbələrin sayı birinci tədris ilinin sonunda müəyyən edilir. Təhsillərini uğurla başa vuran tələbələrə müvafiq ixtisas üzrə magistr dərəcəsi veriləcək və ali təhsil müəssisələrinin diplomları təqdim olunacaq.
Beynəlxalq Magistratura və Doktorantura Mərkəzi
Tel.: (+99412) 431 41 12/13/16 (126)
Ukraynanın Xarkov Milli Radioelektronika Universiteti ilə ikili diplom proqramı
Azərbaycan Universiteti və Ukraynanın Xarkov Milli Radioelektronika Universiteti (XNURE) arasında 2019-cu ildə imzalanan müqaviləyə əsasən kompüter mühəndisliyi istiqaməti üzrə bakalavriat və magistratura səviyyələrində beynəlxalq ikili diplom proqramı tətbiq olunur.
İkili diplom proqramında iştirak etmək istəyən tələbələrin seçimi müsabiqə yolu ilə aparılır. Proqram yerli və xarici tələbələrə açıqdır. Proqrama müraciəti qəbul olunan bakalavriat tələbələri birinci və ikinci tədris ilini Azərbaycan Universitetində, üçüncü və dördüncü tədris ilini Xarkov Milli Radioelektronika Universitetində oxuyurlar. Magistratura tələbələri isə birinci tədris ilində Azərbaycan Universitetində, ikinci tədris ilində Xarkov Milli Radioelektronika Universitetində təhsil alırlar.
İkili diplom proqramının müddəti bakalavriat səviyyəsi üçün 4, magistratura səviyyəsi üçün isə 2 ildir. Fənlərin tədrisi ingilis və ya rus dillərində aparılır. Məzun ola bilmək üçün bakalavriat tələbələri AKTS (Avropa Kredit transfer Sistemi) üzrə 240, magistratura tələbələri isə 120 kredit toplamalıdırlar. Qiymətləndirmə sistemi Bolonya prosesinin tələblərinə uyğun həyata keçirilir.
Təhsillərini uğurla başa vuran tələbələrə müvafiq ixtisas üzrə bakalavr və ya magistr dərəcəsi verilir və ali təhsil müəssisələrinin diplomları təqdim olunur.

International dual degree programs
According to the agreement signed in 2019 between Azerbaijan University and Kharkiv National University of Radio Electronics of Ukraine (XNURE), an international dual degree program is applied for bachelor's and master's degrees in Computer Engineering.
Selection of students who wish to participate in the dual degree program is carried out on a competitive basis. The program is open to local and international students. Undergraduate students whose applications are accepted for the program study at Azerbaijan University for the first and second academic years, and at Kharkiv National University of Radio Electronics for the third and fourth academic years. Master's students in the first academic year study at Azerbaijan University, in the second - at Kharkiv National University of Radio Electronics.
The duration of the dual degree program is four years for a bachelor's degree and two years for a master's degree. Subjects are taught in English or Russian. To become a graduate, undergraduate students must earn 240 ECTS (European Credit Transfer System) credits and graduate students 120 credits. The evaluation system is carried out following the requirements of the Bologna Process.
Students who have successfully completed their studies are awarded a bachelor's or master's degree in the relevant specialty and are awarded diplomas from higher educational institutions.
Faculty of Information and Communication Technologies
Phone: (+99412) 431 41 12/13/16 (121)
Dual degree program with the University of Tuscia of Italy
According to the agreement signed in 2023 between Azerbaijan University and the University of Tuscia in Italy, a dual degree program for the MBA program in Marketing will be implemented. Selection of students who wish to participate in the international dual degree program is carried out on a competitive basis. Evaluation and selection of applying students will be based on their academic performance and English language proficiency.  To be admitted to the program, students must have a minimum level of English “B1/B2+”.
In the master's program, open to local and international students, classes will be taught by professors from both higher educational institutions. Subjects will be taught in English and Italian.
The duration of the dual degree program is 2 years. Master's students whose applications are accepted to the program will study at Azerbaijan University in the first, second and third semester, and at the University of Tuscia of Italy in the fourth semester.
The number of students who will participate in the dual degree program is determined at the end of the first academic year. Students who successfully complete their education will be awarded a master's degree in the relevant specialty and diplomas from higher educational institutions.