Beynəlxalq sertifikasiya
Azərbaycan Universitetinin tələbələri 4 il ərzində ixtisas diplomu ilə yanaşı kompüter biliyinin beynəlxalq səviyyədə təsdiq edən ECDL (European Computer Driving Licence) və ingilis dili biliyinin beynəlxalq səviyyədə təsdiq edən PTE (Pearson Test of English) sertifikatlarını əldə edə bilərlər. ECDL, PTE kimi beynəlxalq sertifikasiya kurslarının və imtahanlarının keçirilməsinin təşkili universitetin Təlim və Tədris Mərkəzi tərəfindən həyata keçirilir.
ECDL sertifikatı
Azərbaycan Universiteti kompüter biliklərini ölçən ECDL (European Computer Driving Licence – Avropa Kompüter Səviyyəsi Ölçmə Sertifikatı ) beynəlxalq sertifikat proqramının ölkəmizdəki rəsmi Akkreditasiya Olunmuş Test Mərkəzi (ATM) olaraq təsdiqlənib. Dünyada kompüter savadlılığını təsdiq edən standartlar içərisində ECDL sertifikatı daha geniş yayılıb və 150-dən artıq ölkə tərəfindən tanınır.
İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları fakültəsi
Tel.: (+99412) 431 41 12 (121)
PTE sertifikatı
Azərbaycan Universiteti PTE (Pearson Test of English – Pearson İngilis dili testi) sertifikatının imtahan alt mərkəzi kimi təsdiq olunub. “PTE Academic” IELTS və TOEFL səviyyəsində beynəlxalq test imtahanı olub tələbələr üçün nəzərdə tutulur. “PTE Professional” imtahan testi isə müəllimlər üçündür.
PTE, IELTS və TOEFL ilə yanaşı ingilis dili biliyini beynəlxalq səviyyədə təsdiq edən ən məşhur sertifikatlardan biri olub, bir-biri ilə sıx bağlı 6 pillədən ibarətdir. Testlər tələbələr üçün münasib olan təqvimə əsasən ildə dörd dəfə keçirilir.

For four years of study, in addition to a diploma in their specialty, students of Azerbaijan University can receive a PTE (Pearson Test of English) certificate confirming English proficiency at the international level. The organization of international certification courses and exams such as PTE is carried out by the Training and Academic Center of the University.
PTE certificate
Azerbaijan University has been approved as PTE (Pearson Test of English) Certification Exam Sub Center, which confirms English language proficiency at the international level. PTE Academic is an international IELTS and TOEFL level test exam designed for students. The PTE Professional exam test is intended for academic staff.
Along with IELTS and TOEFL, PTE is one of the most popular certificates confirming English proficiency at the international level and consists of 6 closely related sections. The testing exams are conducted four times a year according to a schedule convenient for students.