İKT fakültəsinin tələbəsi payız semestrini Almaniyada oxuyacaq
Azərbaycan Universitetinin tələbəsi universitetlərarası mübadilə proqramı çərçivəsində 2025/2026-cı tədris ilinin payız semestrini Almaniyanın Koblenz Universitetində davam etdirmək hüququ əldə edib.
Mübadilə proqramında iştirak etməyə haqq qazanmış tələbə İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları fakültəsinin İnformasiya təhlükəsizliyi ixtisasının III kurs tələbəsi Eltun Xudiyevdir.
Tələbəmizi təbrik edir, bu təcrübənin onun şəxsi inkişafına və peşəkar kadr kimi yetişməsinə böyük töhfə verəcəyinə inanırıq!
Qeyd edək ki, xaricdə təqaüdlü təhsil ilə bağlı əlaqələndiricilik məsələləri Beynəlxalq əlaqələr şöbəsi tərəfindən həyata keçirilir. Tələbə mübadilə proqramları çərçivəsində xarici tərəfdaş universitetlərdə qısamüddətli təhsil almaq istəyən tələbələr daha ətraflı məlumat əldə etmək üçün Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinə müraciət edə bilərlər. Mübadilə proqramında iştirak etmək istəyən tələbələr yüksək akademik göstəricilərə sahib olmalıdırlar.

ICT student to study in Germany during the fall semester
A student of Azerbaijan University has been granted the opportunity to continue his studies at the University of Koblenz (Germany) during the fall semester of the 2025/2026 academic year as part of the inter-university exchange program.
The selected participant is Eltun Khudiyev, a third-year student of the Faculty of Information and Communication Technologies, majoring in Information Security.
We congratulate our student and strongly believe that this experience will make a valuable contribution to his personal growth and professional development!
It should be noted that all coordination related to study-abroad scholarship programs is carried out by the International Relations Department. Students who wish to participate in short-term study programs at partner universities abroad are encouraged to contact the International Relations Department for more detailed information. Applicants for the exchange program are expected to demonstrate strong academic performance.