Tələbəmiz milli musiqi gecəsində solist kimi çıxış edib
Azərbaycan Universitetinin Sosial iş ixtisası üzrə III kurs tələbəsi Əmir Nəbiyev Müslüm Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasında “Milli musiqi alətlərimiz - milli sərvətimizdir” adlı konsertdə solist olaraq çıxış edib.
Tələbəmiz sözləri Zivər Ağayevaya, musiqisi Hacı Xanməmmədova aid olan “Aldatmayaq bir-birimizi” mahnısını ifa edib.
Gecədə Vasif Cavadov (tar), Günel Qasımova (xanəndə), Orxan Hüseynov (kamança), Amin Abdullayev (tar), Əmir Nəbiyev (xanəndə), Kamal Məmmədli (kamança) və başqaları çıxış ediblər. Musiqiçiləri İlahə Hüseynovanın dirijorluğu ilə Azərbaycan Dövlət Xalq Çalğı Alətləri Orkestri müşayiət edib.
Konsertdə xalq musiqisi nümunələri və Azərbaycan bəstəkarlarının əsərləri səslənib. Konsert böyük maraqla qarşılanıb.
Qeyd edək ki, “Gənclərə dəstək” layihəsi çərçivəsində təşkil edilən konsertin əsas məqsədi Azərbaycanda gənc istedadları üzə çıxarmaq və onları inkişaf etdirməkdir. Layihənin ideya müəllifi filarmoniyanın direktoru, Xalq artisti Murad Adıgözəlzadə, əlaqələndiricisi Ayla Kərimova-Zakariyadır.

Our student performed as a soloist at a national music evening
Amir Nabiyev, a 3rd-year student in the specialty “Social Affairs” of Azerbaijan University performed as a soloist, at a concert entitled “Our national musical instruments are our national heritage” at the Azerbaijan State Academic Philharmonic named after Muslim Magomayev.
The student performed the song “Aldatmayaq bir-birimizi” , words by Zivar Agayeva, and music by Haji Khanmamedov.
Vasif Javadov (tar), Gunel Gasimova (singer), Orkhan Huseynov (kamancha), Amin Abdullaev (tar), Amir Nabiev (singer), Kamal Mammadli (kamancha) and others performed in the evening. The musicians were accompanied by the Azerbaijan State Orchestra of Folk Instruments conducted by Ilaha Huseynova.
At the concert, samples of folk music and works of Azerbaijani composers were sounded. The concert was welcomed with great interest.
It should be noted that the main goal of the concert, organized within the framework of the project
"Support for Youth", is to identify and assist in the development of young talents in Azerbaijan.
The author of the project idea is the director of the philharmonic, folk Artist Murad Adygozalzade,and the coordinator is Aila Kerimova-Zakaria.