Qış imtahan sessiyası başa çatıb
Azərbaycan Universitetində 2016/2017-ci tədris ilinin qış imtahan sessiyası başa çatıb. Sessiya Azərbaycan Respublikası təhsil nazirinin imtahan sessiyasının keçirilməsi barədə əmrinə Azərbaycan Universiteti rektorunun əmrinə uyğun təşkil edilib.
Universitetdə sessiyanın uğurla başa çatdırılması, təşkili və gedişinə nəzarət, yarana biləcək münaqişə və şikayətlərin həll edilməsini təmin etmək, habelə imtahanların normativ sənədlərə uyğun keçirilməsinə kömək etmək məqsədi ilə "Operativ qərargah" fəaliyyət göstərib.
Tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində obyektivliyin və şəffaflığın təmin olunması məqsədilə bütün zəruri addımlar atılıb. İmtahanların gedişinə nəzarətçilər və zallarda quraşdırılmış kameralar vasitəsilə nəzarət olunub.
Qış imtahan sessiyasında bakalavriat pilləsi üzrə ümumilikdə 452,  magistratura pilləsi üzrə isə 32 imtahan təşkil olunub. Apelyasiya komissiyasına 253 ərizə daxil olub. Apellyasiya şikayətlərinə baxılıb və şikayətlər müvafiq qaydada təmin edilib.

Winter exams in Azerbaijan University have come to an end
Winter exams of the 2016-2017 academic year have been completed in Azerbaijan University. Examinations were held by the command of the rector of Azerbaijan University based on the order of the Minister of Education on the conduct of examinations.
“Operational comittee” was dealing with organizing, monitoring and completing examinations, as well as handling potential problems and complaints, and conducting examinations in accordance with the regulations.
All measures have been taken to ensure objective and transparent evaluation of students’ knowledge. The monitoring of examinations was held through cameras installed in classrooms.
During exam period, 452 undergarduate and 32 graduate examinations were held. Appeals commission received 253 applications, which were considered and dealt with in an appropriate manner.