Abituriyent Məsləhət Mərkəzi təşəkkürnamə ilə təltif olunub
Dövlət İmtahan Mərkəzinin (DİM) 10 illik yubiley tədbirləri çərçivəsində mərkəzin inzibati binasında məsləhət mərkəzlərinin rəhbərləri və fənlər üzrə ekspertlərlə görüş keçirilib. Görüşdə Azərbaycan Universitetinin Abituriyent Məsləhət Mərkəzi vətəndaş məmnunluğunun təmin edilməsi və imtahan iştirakçılarının müraciətlərinin operativ həll edilməsinə dəstəyinə görə təşəkkürnamə ilə təltif olunub. Təşəkkürnamə mərkəzin rəhbəri, İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları fakültəsinin dekanı Asif Paşayevə təqdim olunub.
Asif Paşayev qeyd olunan tədbirdə imtahanların təşkili və idarəedilməsi sahəsində, o cümlədən informatika fənni üzrə təhsilin qiymətləndirilməsi sahəsində aparılan islahatların uğurla həyata keçirilməsində mərkəzin fəaliyyətinə verdiyi töhfələrə görə fəxri fərmanla təltif olunub.
Azərbaycan Universitetinin kollektivi adından Dövlət İmtahan Mərkəzinin rəhbərliyini və kollektivini yubiley münasibətilə bir daha təbrik edir, bundan sonra da davamlı inkişaf və yeni uğurlar diləyirik.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Universitetinin Abituriyent Məsləhət Mərkəzi 2018-ci ildə yaradılıb. DİM ilə razılıq əsasında fəaliyyətə başlayan Mərkəz imtahan iştirakçılarına ödənişsiz əsaslarla texniki dəstək və məsləhət xidməti göstərir.

The Admissions Consultation Center was awarded a certificate of appreciation
As part of the events marking the 10th anniversary of the State Examination Center (SEC), a meeting was held at its administrative building with the heads of consultation centers and subject experts. During the meeting, the Admissions Consultation Center of Azerbaijan University was awarded a certificate of appreciation for its contribution to ensuring citizen satisfaction and the prompt processing of examination-related applications. The certificate was presented to the Head of the Center, Dean of the Faculty of ICT, Asif Pashayev.
At the same event, Asif Pashayev received an honorary diploma in recognition of his contribution to the organization and conduct of examinations, including his role in the successful implementation of reforms in educational assessment in Computer Science.
On behalf of Azerbaijan University staff, we extend our congratulations to the leadership and staff of the State Examination Center on its anniversary and wish them continued development and further success.
It should be noted that the Admissions Consultation Center of Azerbaijan University was established in 2018. Operating under an agreement with the State Examination Center, the Center provides free technical support and consultation services to exam participants.