Alman professorun Azərbaycan Universitetinə Erasmus səfəri yekunlaşdı
Almaniyanın tərəfdaş Koblenz Universitetinin professoru Martina Brück “Erasmus+” mübadilə proqramı çərçivəsində iki həftə müddətində Azərbaycan Universitetində tədris prosesində iştirak edib. Martina Brückün mühazirələri bakalavriat pilləsində biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin ingilisdilli ixtisaslarında tədris olunan korporativ maliyyə, maliyyə menecmenti və statistika fənlərini, MBA qruplarında isə maliyyə analizi və kredit strukturlarına giriş fənlərini əhatə edib.
Alman professor universitetin müəllim və tələbələri üçün yeni istifadəyə verilmiş təlim və tədris mərkəzində “Layihələrin idarə olunması” və “Koblenz Universitetində elmi-tədqiqat işlərinin yerinə yetirilməsi” mövzularında təlim keçib.
Martina Brück ölkəsinə yola düşməzdən əvvəl rektor Səadət Əliyeva ilə də görüşərək həm Azərbaycan Universiteti, həm də Bakı haqqında xoş təəssüratlarını bölüşüb.

Erasmus visit of German professor to Azerbaijan University has come to an end
Martina Bruck, professor of German partner Koblenz University, participated in the educational process at Azerbaijan University within the framework of “Erasmus + “ exchange program for two weeks. Martina Bruck's lectures included Corporate Finance, Financial Management and Statistics subjects that are taught in English-medium specialties of the School of Business and Economics at the bachelor's degree, and Financial Analysis and Introduction to Credit Institutions in MBA groups.
The German professor trained on "Project Management" and "Implementation of research work at Koblenz University" at the new training and education center for university teachers and students.
Before leaving for the country, Martina Bruck met with rector Saadat Aliyeva and shared her impressions of both Azerbaijan University and Baku as well.