Almaniya universiteti tələbələrimiz üçün təqdimat keçirdi
Azərbaycan Universitetinin tələbələri üçün Almaniyanin Koblenz Universitetinin təqdimatı keçirilib. Təqdimat bu universitetin nümayəndəsi prof. Magdalena Stülb tərəfindən aparılıb. Tədbirdə əsasən biznes və iqtisadiyyat yönümlü ixtisaslar üzrə təhsil alan tələbələr iştirak edib.
Tədbiri Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin dekanı Vüsal Həsənov açıb. Dekan iki universitet arasındakı əlaqələr haqqında məlumat verib. Qeyd edib ki, universitetlər arasındakı tələbə mübadiləsi “Erasmus+” proqramı ilə həyata keçirilir.
Prof.  Magdalena Stülb təmsil etdiyi ali təhsil müəssisəsinin tələbə sayı, elmi-pedaqoji heyəti, fakültə və ixtisasları, tədris mühiti, tələbə həyatı, beynəlxalq əlaqələri,  Koblenzdə təhsil alan Azərbaycan Universiteti tələbələri haqqında məlumat verib, sualları cavablandırıb. Qeyd olunub ki, mübadilə proqramları çərçivəsində Koblenz Universitetində oxumaq istəyən tələbələr Azərbaycan Universitetinin beynəlxalq əlaqələr şöbəsinə müraciət etməlidirlər.
Tədbirdə Koblenz Universitetinin tələbəsi Christiane Richter, Azərbaycan Universitetinin tələbəsi Asif Səfərli öz təcrübələrini iştirakçılar ilə bölüşüblər.  Christiane Richter payız semestrini Azərbaycan Universitetində oxuyacaq. Asif Səfərli isə Azərbaycan Universitində MBA Marketinq ixtisası üzrə təhsil alıb. 2015/2016-cı tədris ilinin payız və yaz semestrlərini Koblenz Universitetində oxuyub.
Hazırda isə Azərbaycan Universitetinin 2 tələbəsi – Yelizaveta Şiryayeva və Kamran Mustafayev Koblenz Universitetindədir. Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin (Dünya iqtisadiyatı, BBA, IV kurs) tələbəsi olan Yelizaveta keçən tədris ilinin yaz semestrində burada akademik təcrübə keçib. Kamran Mustafayev  (Mühasibat uçotu və audit, MBA) 2016/2017-ci tədris ilinin payız semestrini Almaniyanın Koblenz Universitetində oxuma hüququ qazanıb.

German university holds a presentation for our students
University of Koblenz, Germany, has held a presentation for the students of Azerbaijan University. The presentation was made by a university’s representative, Professor  Magdalena Stulb. The event was mainly attended by business and economics students.
The presentation was started by Vusal Hasanov, the Dean of the School of Business and Economics, who informed the attendees about the relations between the two universities. He noted that the exchange of students between the two universities is being implemented through “Erasmus + "program.
Professor Magdalena Stulb spoke about Koblenz University’s number of students, student life, scientific research and teaching staff, teaching environment, faculties and departments, and international relations. She also answered students’ questions during the presentation. It was noted that students who wish to study at the University of Koblenz within the framework of exchange programs should contact the Department of International Relations of Azerbaijan University.
At the event, Christiane Richter, a student of University of Koblenz, and Asif Safarli, a student of  Azerbaijan University shared their experiences with the participants. Christiane Richter will be studying at Azerbaijan University in fall semester this year while Asif Safarli studied in Koblenz University in fall and spring semester in the academic year 2015-2016. He has an MBA degree in Marketing from Azerbaijan University.
At present, two students of Azerbaijan University, Yelizaveta Shiryayeva and Kamran Mustafayev, are studying at Koblenz University. Yelizaveta Shiryayeva, a student of the School of Business and Economics (World Economics, BBA, IV year),  gained academic experience at the university in spring semester last year. Kamran Mustafayev (Accounting, MBA) earned the right to study in the University of Koblenz, Germany in fall semester of 2016-2017 academic year.