Azərbaycan Universitetində Azərbaycan dilinin qorunmasına həsr olunmuş elmi-praktik konfrans keçiriləcək
Azərbaycan Universitetində Azərbaycan dilinin saflığının qorunmasına həsr olunmuş elmi-praktik konfrans keçiriləcək. Konfrans Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının maliyyə dəstəyi, Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin və AMEA Nəsimi adına Dilçilik institutunun təşkilati dəstəyi ilə “Azadlıq Hərəkatçıları” İctimai Birliyi tərəfindən təşkil olunur.
4 oktyabr 2017-ci il tarixində Azərbaycan Universitetinin Nəsimi rayonu, Ceyhun Hacıbəyli-71 ünvanında yerləşən tədris korpusunda saat 11:00-da başlayacaq konfransın nəzərdə tutulan gündəliyi aşağıdadır.
- Açılış nitqi - “Azadlıq Hərəkatçıları” İctimai Birliyinin sədri, layihənin rəhbəri Təhmasib Novruzov
- Sənədli film nümayişi - Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının maliyyə dəstəyi ilə “Azadlıq Hərəkatçıları” İctimai Birliyinin istehsalı olan “Dilimiz reklamlarda” və “Televiziya proqramlarında Azərbaycan ədəbi dili” sənədli filmlərinin nümayişi
- Məruzə - “Ana dilinin saflığını qorumaq hər bir vətəndaşın mənəvi borcudur”, AMEA dilçilik insititunun monitorinq şöbəsinin müdiri, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Sevinc Əliyeva
- Çıxışlar (Professor Buludxan Xəlilov, Xalq artistləri Ofelya Sənani, Eldost Bayram, Əməkdar artist Natəvan Hacıyeva)