Azərbaycan Universiteti 2018/2019-cu tədris ili üçün bakalavriat pilləsi üzrə boş qalan plan yerlərinə qəbul elan edir.
Bütün ixtisaslar üzrə təhsialma forması əyanidir.
Boş qalan plan yerlərinə qəbul yalnız ödənişli əsaslarla aparılır.
Qəbul aparılan ixtisasların siyahısı aşağıdadır.
- 155114 Kompüter mühəndisliyi (Az.) – 17 yer - 2500 manat
- 155163 İqtisadiyyat (Az.) - 23 yer - 2000 manat
- 155188 Menecment (Az.) – 16 yer - 2000 manat
- 155139 Mühasibat uçotu və audit (İng.) – 20 yer - 2500 manat
- 155155 Maliyyə (İng.) – 18 yer - 2500 manat
- 155171 İqtisadiyyat (İng.) – 19 yer - 2500 manat
- 155196 Menecment (İng.) – 20 yer - 2500 manat
- 155228 Marketinq (İng.) – 2 yer - 2500 manat
- 155244 Biznesin idarə edilməsi (İng.) – 1 yer - 2500 manat
- Tədrisi ingilis dilində aparılan ixtisaslara müsabiqə rus bölməsi ilə birgə aparılır.
- Tədrisi ingilis dilində aparılan ixtisaslarda tələbələrin ingilis dili hazırlığı üçün əlavə 1 (bir) tədris ili ayrılmaqla tədris müddəti 5 ildir.
- Ödənişli əsaslarla qəbul olan tələbələr üçün Universitetin öz büdcəsindən maliyyələşən daxili təqaüd proqramı tətbiq olunur. Semestr ərzində minimum 30 kreditlik fənn götürmüş, orta müvəffəqiyyət göstəricisi 95 və yuxarı, qiymətləri A olan tələbələr üçün aylıq 100 manat məbləğində təqaüd təyin olunur.
- Azərbaycan Universiteti tərəfindən təsis olunmuş “Şəhid Fəxrəddin Qurbanlı adına Təqaüd" birinci tədris ilinin birinci semestrində universitetə ən yüksək balla qəbul olmuş tələbəyə verilir. Təqaüdün ümumi məbləği 500 manat təşkil edir.
- 2018/2019-cu tədris ilindən etibarən Azərbaycan Universitetinə ödənişli əsaslarla qəbul olmuş 600 və yuxarı bal toplamış tələbələr birinci tədris ili üçün təhsil haqqı ödənişindən tam azaddırlar. İkinci tədris ilindən etibarən cari semestr üzrə orta müvəffəqiyyət göstəricisi 85-94,9 qiymətləri A/B olduqda təhsil haqqı ödənişindən 50%, orta müvəffəqiyyət göstəricisi 95 və yuxarı, qiymətləri A/B olduqda təhsil haqqı ödənişindən tam azad olunurlar.
- Tələbələrə Erasmus+, Mövlanə və DAAD proqramları vasitəsilə xaricdə təqaüdlü təhsil və akademik təcrübə imkanları yaradılır. Avropa və Türkiyənin tərəfdaş universitetlərində bir yaxud iki semestr ərzində əldə olunan kreditlər Azərbaycan Universitetinə transfer olunur.
- Ödənişli əsaslarla təhsil alan, hər iki valideynini itirmiş və ya valideyn himayəsindən məhrum olmuş tələbələr, Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyünün, müstəqilliyinin və Konstitusiya quruluşunun müdafiəsi zamanı əlil olmuş; Azərbaycan Respublikasının azadlığı, suverenliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda həlak olmuş; Hərbi əməliyyatla əlaqədar itkin düşən və məhkəmə tərəfindən ölmüş elan edilən vətəndaşların övladları təhsil ödənişindən azaddırlar.

Azerbaijan University announces admission to the vacant study places of bachelor`s level
Azerbaijan University announces a student admission to the vacant study places of bachelor's degree programmes for the 2018/2019 academic year.
Admission is carried out according to general rules by the State Examination Center (SEC).
Mode of education is day-time in all specializations.
Admission to the vacant study places is done only on a paid basis.
The list of admission conducted specializations is below:
• 155114 Computer Engineering (Az.) - 17 places - 2500 AZN
• 155163 Economics (Az.) - 23 places - 2000 AZN
• 155188 Management (Az.) - 16 places - 2000 AZN
• 155139 Accounting and Audit (Eng.) - 20 places - 2500 AZN
• 155155 Finance (Eng.) - 18 places - 2500 AZN
• 155171 Economics (Eng.) - 19 places - 2500 AZN
• 155196 Management (Eng.) - 20 places - 2500 AZN
• 155228 Marketing (Eng.) - 2 places - 2500 AZN
• 155244 Business Administration (Eng.) - 1 place - 2500 AZN
• Admission to English medium specialities is carried out along with Russian section.
• The duration of the study is 5 years including one (1) academic year of the English language training in the English medium specialities.
• Internal scholarship program, funded from the University's own budget, is applied to the students studying on a paid basis.   A monthly scholarship is defined as 100 AZN for the students who has minimum 30 credits in the semester, whose average success rate of the Bachelor's and Master's degree programs is 95 and above, and the marks are A.
• The scholarship established named after martyr Fakhraddin Gurbanli by Azerbaijan University is given to a student who has been admitted to the University with the highest points in the first semester of the first academic year. The total amount of the scholarship is 500 AZN.
• Students admitted to Azerbaijan university scoring 600 or above will be fully free from the tuition fees during the education period from the 2018/2019 academic year. In case the average success rate for the current semester is 85-94.9 and the  marks are  A/B, then 50% discount is made on tuition fee, in case   the average success rate for the current semester is 95 and above and the  marks are  A/B then  the students are fully exempted from the tuition fees.
• Students are provided with opportunities for scholarships and academic experiences abroad through "Erasmus +", "Mevlana" and "DAAD" programs. Academic Credits obtained within one or two semesters at European and Turkish partner universities are transferred to Azerbaijan University.
• Students, studying on a paid basis, who have lost both parents and live without parental care; who are children of the citizens who became disabled while defending Azerbaijan's territorial integrity, independence and constitutional order, died for freedom, sovereignty and territorial integrity of Azerbaijan, went missing in military operations and declared dead by the court are exempt from the tuition fee.