Azərbaycan Universiteti təhsil sərgisində “MiniLab” ilə iştirak edəcək
Oktyabrın 10-dan 12-dək Bakı Ekspo Mərkəzində keçiriləcək XIII Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil sərgisi “EduExpo”-nun iştirakçısı olan Azərbaycan Universitetində sərgi ilə bağlı hazırlıq işləri davam edir. Beynəlxalq təhsil sərgisində ardıcıl olaraq ikinci ildir ki, iştirak edən Azərbaycan Universiteti E1122 saylı stenddə təmsil olunacaq. Sərgi Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyi tərəfindən dəstəklənir.
Azərbaycan Universiteti sərgidə “MiniLab” ilə iştirak edəcək. İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları fakültəsinin tələbələri 3 gün ərzində laboratoriya işləri yerinə yetirəcək və sərginin yekununda işlərini nümayiş etdirəcəklər.
Bundan əlavə stendin ziyarətçiləri Azərbaycan Universitetində tədris olunan ixtisaslar, tələbələr üçün yaradılan imkanlar, universitetin beynəlxalq əlaqələri və qoşulduğu tələbə mübadilə proqramları, maddi-texniki bazası, elmi fəaliyyəti və uğurları, akademik heyəti haqqında məlumat ala biləcək, onları maraqlandıran suallarla universitet əməkdaşlarına müraciət edə biləcəklər.
Stenddə professor-müəllim heyətinin kitab, monoqrafiya və dərs vəsaitləri, İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları fakültəsinin tələbələrinin hazırladıqları robot və elektronika cihazları da nümayiş olunacaq.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil Sərgisi ölkədə təhsil sahəsində ən mühüm tədbirdir, peşəkar ünsiyyət və təhsil layihələrinin həyata keçirilməsi üçün səmərəli platformadır. Sərgi 2018-ci ildə dünyanın 12 ölkəsindən 135 şirkəti qəbul edib, 12 minə yaxın ziyarətçi ekspozisiya ilə tanış olub.

Azerbaijan University will participate at Education exhibition with MiniLab
The preliminary work is underway at Azerbaijan University in connection with Azerbaijan İnternational Exhibition of Education will take place at Baku Expo Center on October 10-12. Azerbaijan University participating at the İnternational Exhibition of Education subsequently for the second time will be represented at E1122 Stand. The exhibition is supported by the Azerbaijan Ministry of Education.
Azerbaijan University will take part in the exhibition with its MiniLab. The students of IKT faculty will fulfil the laboratorian work in 3 days and represent their job in the final part of the exhibition.
Moreover, the attendants of the exhibition will be able to obtain  information about the majors taught at Azerbaijan University, opportunities created for the students, international relations,  Student Exchange Programs, financial technical base, scientific activity, and success. The attendants can question the university staff which they are interested in.
Books, monographs, and textbooks of the professor- teacher staff , robots and electronic appliances designed by the students of IKT will also be displayed at stand.
It is worth mentioning the International Educational Exhibition of Education is the most crucial event in the educational field, all the more it's a favorable platform for putting into practice professional communication and educational projects. The exhibition received 135 enterprises from 12 countries of the world,  about 12 thousand attendants got acquainted with the exposition.