Azərbaycan Universiteti magistratura səviyyəsi üzrə ikili diplom proqramı təqdim edir
Azərbaycan Universiteti magistratura səviyyəsi üzrə Ukraynanın Xarkov Milli Radioelektronika Universiteti ilə ikili diplom proqramı təqdim edir. Proqram kompüter elmləri və kompüter mühəndisliyi ixtisaslarını əhatə edir.
İkili diplom proqramında iştirak etmək istəyən tələbələrin seçimi müsabiqə yolu ilə aparılır. Proqrama müraciətləri qəbul olunan magistratura tələbələri birinci tədris ilində Azərbaycan Universitetində, ikinci tədris ilində isə Xarkov Milli Radioelektronika Universitetində təhsil alacaqlar. Proqramda orta müvəffəqiyyət göstəricisi birinci tədris ilindən sonra 81-dən az olmayan tələbələr iştirak edə bilər.
Təhsil müddəti 2 təqvim ilidir. Fənlərin tədrisi ingilis və ya rus dillərində aparılır. Məzun ola bilmək üçün magistratura tələbələri AKTS (Avropa Kredit transfer Sistemi) üzrə 120 kredit toplamalıdırlar. Qiymətləndirmə sistemi Bolonya prosesinin tələblərinə uyğun həyata keçirilir.
Təhsillərini uğurla başa vuran tələbələrə müvafiq ixtisas üzrə magistr dərəcəsi və ali təhsil müəssisələrinin diplomları təqdim olunacaq.
Qeyd edək ki, Ukraynada informasiya texnologiyaları, radio mühəndisliyi və elektronika ilə əlaqəli bütün ixtisasların tədris olunduğu Xarkov Milli Radioelektronika Universiteti kiber təhlükəsizlik və informasiya texnologiyaları sahələrində Avropa üzrə ilk 5-likdə yer alır. Universitetlər arasında 2019-cu ildə əməkdaşlığa dair memorandum imzalanıb. İkili diplom proqramı memoranduma əsasən tətbiq olunur.

Azerbaijan University offers two-cycle degree program with Kharkov National Radioelectronics University of Ukraine at the master’s level.The program covers specialities of computer science and computer engeneering.
Students willing to participate in the dual degree program are selected through a competition.
Master’s students accepted for the program will study at Azerbaijan University in the first academic year and in the second academic year at Kharkov National Radioelectronics University of Ukraine.Students with an average success rate of not less than 81 can participate after the first academic year.Duration of study is 2 years.Subjects are taught in two languages:english and russian. In order to graduate,master’s students must collect 120 credit points under ECTS (European credit transfer system).The evaluation system is implemented according to the requirements of the Bologna system.Students who successfully complete their education will be awarded a master’s degree in the relevant speciality and diplomas of higher education institutions.It should be noted that,Kharkov National Radioelectronics University of Ukraine ,which teaches all specialities related to information technology,radio engeneering and electronics is in the top five in Europe in the field of cyber security and information technology.The memorandum was signed between universities.The dual degree program is based on a memorandum.