Azərbaycan Universiteti tələbələrinin Rəngkarlıq Muzeyinə ekskursiyası davam edir
Azərbaycan Universiteti tələbələrinin “YARAT” Müasir İncəsənət Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə Rəngkarlıq Muzeyində açılmış sərgilərə ekskursiyaları davam edir. Universitetin daha bir qrup tələbəsi “Danışır Bakı: 1900-1940-cı illər” adlı sərgini ziyarət edib. Tələbələr qısa mühazirənin ardından sərgilənən əsərlərlə tanış olub, onlara verilən yaradıcı tapşırıqları yerinə yetirib, muzey bələdçisinə onları maraqlandıran sualları ünvanlayıblar.
Sərgi Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyi, Azərbaycan İstiqlal Muzeyinin fondlarında saxlanılan rəngkarlıq və qrafika əsərlərindən, eləcə də Milli Arxiv İdarəsində qorunan arxiv sənədləri və əlyazmalarından təşkil olunub. XX əsrin əvvəllərindən İkinci Dünya müharibəsi dövrünədək yaradılan rəngkarlıq və qrafika əsərləri, o cümlədən ədəbi nümunələr, arxiv sənədləri və xronikanı əks etdirən, dövrün mülahizəsini təqdim edir.
Qeyd edək ki, ekskursiyalar payız semestrinin imtahan sessiyasının və qış tətilinin ardından ayda iki dəfə olmaqla tədris ilinin sonuna qədər davam edəcək.

Students of Azerbaijan University continues excursion to the Painting Museum
The students of Azerbaijan University continue their excursions to the exhibitions in the Painting Museum organized by YARAT Contemporary Art Space. Another group of the students visited the exhibition "Talking Baku: 1900-1940". The students got familiar with the exhibits after a short lecture, succeeded in completing the creative tasks, and addressed their questions to the museum guide.
The exhibition is organized by paintings and graphics stored in the funds of the Azerbaijan National Museum of Art, and the Azerbaijan Museum of Independence, as well as archival documents and manuscripts protected by the National Archives Administration. It presents the contemplation of the era, including paintings and graphic works, including literary examples, archival documents, and chronicles, created from the early twentieth century to the Second World War.
The excursions will last twice a month following the fall semester exam session and the winter holidays until the end of the academic year.