Azərbaycan Universitetində ali təhsilin problem və perspektivləri müzakirə olunacaq
Sabah Azərbaycan Universitetində ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş “Azərbaycan ali təhsilinə beynəlxalq prizmadan baxış: problemlər və perspektivlər” mövzusunda respublika konfransı keçiriləcək.
Konfransın məqsədi yeni çağırışlar qarşısında olan Azərbaycan təhsil sisteminin problemləri və inkişaf perspektivləri ilə bağlı məsələlərin müzakirəsi üçün elmi platforma tətbiq etməkdir.
Konfransa qeydiyyat saat 09.00-dan 09.45-dək aparılacaq. Açılış və plenar iclasın ardından tədbir işini bölmə iclaslarında davam etdirəcək.
Bölmə iclaslarında Azərbaycan təhsilində kurikulum çərçivə sənədi və pedaqoji kadr hazırlığı məsələləri, dil kimliyi elm və təhsil kollaborasiyası aspektində, ümumi təhsildə məzmun islahatları, təhsil müəssisələrinə pedaqoji kadrların işə qəbulunun tənzimlənməsi və digər bu kimi aktual mövzular müzakirə olunacaq.

Problems and prospects of higher education will be discussed at Azerbaijan University
The national conference "A look at higher education in Azerbaijan from an international point of view: problems and prospects" dedicated to the 96th anniversary of national leader Heydar Aliyev will take place tomorrow at Azerbaijan University.
The purpose of the conference is to provide a scientific platform for discussing the problems and prospects for the development of the Azerbaijani education system, which is facing new challenges.
Registration for the conference will take place from 09.00 to 09.45. After the opening and plenary session, the event will continue in breakout sessions.
The breakout sessions will be devoted to the framework document of the curriculum in Azerbaijan education and the issues of pedagogical  training, language identification from aspect of science and education collaboration, content reform in general education, regulation of teacher recruitment in educational institutions and other similar topical issues.
Conference materials will be printed in the collection and will be presented to the speakers at registration.