Azərbaycan Universitetində “Bələdiyyə idarəçiliyi” mövzusunda təlim keçirilib
Azərbaycan Universitetinin Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin tələbələri üçün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdərəçilik Akademiyasının baş müəllimi, Kənd təsərrüfatı elmləri namizədi İbrahimxəlil İbrahimov maarifləndirici təlim keçib.
Tədbiri Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin dekanı Əli Həsənov açaraq qonağı və mövzunu təqdim edib.
“Bələdiyyə idarəçiliyi” adlı mühazirə bələdiyyələrin tarixi, fəaliyyəti, strukturu və idarəçilik forması kimi mövzuları əhatə edib.
Tədbirdə qeyd olunub ki, Azərbayanda  1999-cu il 12 dekabr tarixində keçirilmiş ilk bələdiyyə seçkisində 2700 bələdiyyə formalaşsa da zamanla özünü doğrultmayan, ərazi və əhali sayı baxımından kiçik bələdiyyələrin birləşdirilməsi sayəsində hazırda 1607 bələdiyyə orqanı fəaliyyət göstərir.
Qonaq bələdiyyə üzvü və bələdiyyə qulluqçusu ifadələrinə də aydınlıq gətirib, onlar arasındakı fərqləri izah edib.

Training on "Municipal Administration" was held at Azerbaijan University
Ibrahimkhalil Ibrahimov, senior teacher of the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan, has trained the students of the School of Business and Economics of Azerbaijan University.
The event was opened by Ali Hasanov, the dean of the School of Business and Economics, and he presented the guest and subject to the students.
The lecture entitled "Municipal Administration" covered issues such as the history, activity, structure and form of government of municipalities.
It was noted that although 2,700 municipalities were formed in the first municipal elections held in December 12, 1999, 1607 municipalities are functioning thanks to the unification of small municipalities in terms of territorial and population numbers.
The guest also clarified the expressions of the municipality and the municipal servant and explained the differences between them.