Azərbaycan Universitetində beynəlxalq yay məktəbi başa çatıb
Azərbaycan Universitetinin Almaniyanın Koblenz Universiteti və Gürcüstanın İvan Cavaxişvili adına Tbilisi Dövlət Universiteti ilə birgə təşkil etdiyi yay məktəbinin bağlanış mərasimi keçirilib.  Bir həftə davam edən yay məktəbi “Liderlik və məşğulluq: qlobal əmək bazarı üçün bacarıqlar” mövzusuna həsr olunub. Yay məktəbinə Bakı Mühəndislik və Azərbaycan Dövlət İqtisad universitetlərindən isə tələbə və təlimçilər iştirak edib.
Bağlanış mərasimində Azərbaycan Universitetinin elmi işlər üzrə prorektoru, prof. Yusif Qasımov, Maliyyə və İqtisadiyyat kafedrasının müdiri prof. Paul Gibbs, Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Bəxtiyar Bədəlov, təlimçilər prof. Maqdalena Stülb və dr. Qabriel Wolf, Sven Binder çıxış edərək yay məktəbi haqqında təəssüratlarını bölüşüblər. Tədbirdə Gürcüstan səfirinin müşaviri Giorgi Bouchitze, Alman Akademik Mübadilə Xidmətinin (DAAD) Bakı Məlumat Mərkəzinin akademik müşaviri Hikmət Kamallı da iştirak edib.
İştirakçılar yay məktəbinin tərəfdaşları Atabank, Mərkəzi Kinik Hospital, Excelsior Hotel və  “Sosial Hüquqların Araşdırılması” İctimai Birliyində apardıqları tədqiqatlar haqqında təqdimat ediblər.

International Summer School at Azerbaijan University has ended
Closing ceremony of summer school organized by Azerbaijan University jointly with German Koblenz University and Tbilisi State University named after Ivan Javavishvili of Georgia was held. The week-long summer school is dedicated to Leadership and Employment: Skills for the Global Labor Market. Students and instructors from Baku Engineering and Azerbaijan State Economic University attended the summer school.
Vice-Rector of the University of Azerbaijan, Professor. Yusif Gasimov, head of the department of Finance and Economics Prof. Paul Gibbs, head of International Relations Bakhtiyar Badalov, trainers prof. Magdalena Stulb and Dr. Gabriel Wolf and Sven Binder shared their impressions about summer school at the closing ceremony.  Advisor to the ambassador of Georgia Giorgi Bouchitze and academic adviser of the Information Center Baku of  German Academic Exchange Service (DAAD)  Hikmet Kamalli participated at the event too.
The Summer School’s  participants made presentations about  their research at Atabank, Central Klinik Hospital, Excelsior Hotel and “the Social Rights Research” Public Union.