Azərbaycan Universitetində dezinfeksiya işləri aparılıb
Azərbaycan Universitetində koronavirus (COVİ -19) infeksiyasının Azərbaycan ərazisində yarada biləcəyi təhlükənin qarşısının alınması məqsədilə dezinfeksiya işləri aparılıb.
Universitetin tədris binas, konfrans və akt zalları, laboratoriyalar, təlim mərkəzləri, dərs və iş otaqları, dəhlizlər, yeməkxana və digər ərazilər dezinfeksiya edilib.
Dezinfeksiya işləri Pest Control Service şirkəti tərəfindən həyata keçirilib.
Qeyd edək ki, yoluxma hallarının qarşısının alınması, bu sahədə aparılan profilaktik tədbirlərin effektivliyinin yüksəldilməsi, ölkə ərazisində yerləşən bütün təhsil müəssisələrində tibbi-profilaktik, dezinfeksiyaedici və digər qabaqlayıcı tədbirlərin intensivləşdirilməsi məqsədilə 2020-ci ilin mart ayının 3-dən 9-dək (ilk tədris günü mart ayının 10-u müəyyən edilir) bütün təhsil müəssisələrində tədris, təlim-tərbiyə prosesinin dayandırılmasına və bununla bağlı bütün tədbirlərin təxirə salınmasına dair qərar qəbul olunub. Bu müddət ərzində Təhsil Nazirliyinə və tabeliyində təhsil müəssisələri olan müvafiq icra hakimiyyəti orqanlarına bütün təhsil müəssisələrində tibbi-profilaktik və dezinfeksiyaedici tədbirlərin davam etdirilməsi tapşırılıb.

Disinfection works have carried out at Azerbaijan University to prevent the danger of coronavirus (COVI-19) infection in Azerbaijan.
The university's educational buildings, conference and assembly halls, laboratories, training centers, classrooms and offices, corridors, canteens and other areas have disinfected.
Disinfection has had carried out by Pest Control Service.
It should note that to prevent infections, increase the effectiveness of preventive measures in this area, to intensify medical-prophylactic, disinfectant and other preventive measures in all educational institutions in the country from March 3 to 9, 2020 (first school day) March 10) the action was taken to suspend the teaching and learning process in all educational institutions and to postpone all the related activities. During this period, the Ministry of Education and the relevant executive authorities, subordinated to educational institutions which instructed to continue medical-prophylactic and disinfection measures in all educational institutions.