Azərbaycan Universitetində “Educators.Pro” təlim mərkəzi fəaliyyətə başlayıb
Azərbaycan Universitetində “Educators.Pro” layihəsinin təlim mərkəzi fəaliyyətə başlayıb. Mərkəzdə əmək bazarında ən çox tələb olunan sahələr üzrə yerli təlimçilərin sinif təlimləri və seminarları təşkil olunacaq. Mərkəz bütün iştirakçılar üçün kompüter və digər texniki avadanlıqlarla təmin olunub.
Sırf təlim layihəsi olan “Educators.Pro”nun əsas məqsədi öz sahəsinin peşəkarı olan xarici təlimçilərin onlayn təlimlərinin təşkil edilməsidir. İnteraktiv təlim və seminarlarda iştirakçılar dərs müddətində təlimçi ilə canlı ünsiyyətdə ola biləcək və sual verib, cavab ala biləcəklər. Layihə ilə xarici təlimlərdə iştirak etmək istəyənlərin xərclərinin azaldılması və bürokratik maneələrin aradan qaldırılması nəzərdə tutulur.
Hazırda informasiya texnologiyaları sahəsinə aid təlimlərə start verilib. Yaxın gələcəkdə inşaat, dizayn kimi sahələr üzrə təlimlərin təşkili də nəzərdə tutulur. Layihəyə xarici təlimçilərlə yanaşı, yerli peşəkarlar da cəlb olunacaq. Çox yaxında layihənin http://www.educators.pro saytı fəaliyyətə başlayacaq.
Qeyd edək ki, “Educators.Pro” layihəsinin hazırlıqlarına 2016-cı ilin mart ayında start verilib. Təlim və seminarlarda iştirak edəcək tələbələr üçün xüsusi endirimlər nəzərdə tutulur. Layihənin rəhbəri Fərhad Kərimovdur.

“Educators.pro” training center has been launched in Azerbaijan University
The training center of “Educators.Pro”project has been opened in Azerbaijan University. The center will hold training  seminars and workshops  for the development of traineers’ skills and knowledge  high in demand in the job market. The center is equiped with computers and other necessary technology for participants.
Being purely a training project, "Educators.Pro" has organizing online professional training as its main objective. During interactive seminars and workshops, participants will be able to communicate with trainers in real time. The project is to reduce the cost of foreigh training for participants and avoid bureaucracy.
Currently held workshops are in the field of Information Technologies. In the near future, construction and design related training will be conducted too. Along with foreign trainers, local professionals will be also be involved in the project. It is planned to launch the the project website at http://www.educators.pro.
Project preparations were started in March, 2016. Students willing to participate in workshops are to be given special discounts. The project leader is Farhad Karimov. For more information about the project leader, please visit http://frhd.info/.