Azərbaycan Universitetində gənc tədqiqatçıların respublika konfransı keçiriləcək
Azərbaycan Universitetində ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 95-ci ildönümünə həsr olunmuş Gənc tədqiqatçıların I Respublika elmi-praktik konfransı keçiriləcəkdir. 20 aprel 2018-ci il tarixdə keçiriləcək konfransın məqsədi ölkənin müxtəlif universitet, akademiya və institutlarında oxuyan və fəaliyyət göstərən gənc tədqiqatçıları bir araya gətirmək, onların ikt və tətbiqləri, humanitar və sosial elmlər və iqtisadiyyat sahələrində əldə etdikləri elmi yenilikləri dinləmək və fikir mübadiləsi aparmaqdır.
Konfransda iştirak etmək arzusunda olanlar məqalələrini aprelin 10-dək konrans katibliyinə elektron poçt vasitəsilə göndərməlidirlər. Məqalənin qəbul olunması haqqında son məlumatlandırma tarixi isə 15 aprel 2018-ci ildir.
Müəlliflər üçün təlimat və konfrans haqqında daha ətraflı məlumat Azərbaycan Universitetinin saytında yerləşdirilib.

A republican conference of young researchers will be held at Azerbaijan University
The 1st Republican Scientific-Practical Conference of Young Researchers dedicated to the 95th anniversary of national leader Heydar Aliyev will be held at Azerbaijan University. The aim of the conference, to be held on April 20, 2018, is to bring together young researchers who study and work in different universities, academies and institutes of the country, to listen to their science and practices obtained in humanities and social sciences and economics, and to make an exchange of ideas.
Those wishing to attend the conference should submit their articles by e-mail to the conference secretary until April 10. The latest information date on the adoption of the article is April 15, 2018.
Further information on the instruction and conference for authors is posted on the website of Azerbaijan University.