Azərbaycan Universitetində icmalarla sosial işin spesifik xüsusiyyətləri müzakirə olunub
Azərbaycan Universitetinin yeni istifadəyə verilmiş Təlim və Tədris Mərkəzində icmalarla sosial işin spesifik xüsusiyyətlərinə  həsr olunmuş dəyirmi masa keçirilib. Tədbirdə Bakı Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universiteti, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti, Şuşa Humanitar Kolleci, Bakı Dövlət Sosial - İqtisadi Kollecinin müəllimləri, Qərbi Azərbaycan, Naxçıvan, Qazax, Şəki, Şamaxı Mingəçevir, Tovuz icmalarının nümayəndələri iştirak edib. Naxçıvan Dövlət Universitetinin əməkdaşları dəyirmi masaya onlayn şəkildə qoşulublar. Dəyirmi masada Azərbaycan Universitetinin sosial iş ixtisası üzrə təhsil alan magistratura tələbələri də iştirak edib.
Tədbiri Azərbaycan Universiteti Sosial işin təşkili kafedrasının müdiri Aygün Musayeva açaraq  Azərbaycanda sosial iş ixtisasının tədrisi sahəsində  mütəxəssis və dərslik çatışmazlığı haqqında danışıb. Kafedra müdiri ixtisasın tədris olunduğu təhsil müəssisələrinin nümayəndələrinin bu problemlərin müzakirə olunması məqsədilə Azərbaycan Universitetinə dəvət olunduqlarını qeyd edib və mərkəzdə müxtəlif müstəvilərdə təlim, seminar, dəyirmi masaların təşkil olunacağını diqqətə çatdırıb.
Daha sonra kafedranın baş müəllimi Tünzalə Verdiyeva “İcmalarla sosial işin spesifik xüsusiyyətləri” mövzusunda təqdimatla çıxış edib. Təqdimat icma anlayışı, icmaların təsnifatı, icma səfərbərliyi, icma resursları, icma liderliyi, icma fondları, icmanın davamlılığı və dayanıqlılığı kimi mövzuları əhatə edib.
Dəyirmi masa mövzu ətrafında müzakirələrlə davam edib, iştirakçıların problemlərin həlli yolları barədə təklifləri dinlənilib.
Sonda növbəti görüşün mövzusu elan olunub, dəyirmi masanın iştirakçıları icma quruculuğu ilə bağlı praktik təlimə dəvət olunublar.

Specific features of social work with communities were discussed at Azerbaijan University
A roundtable dedicated to the specific features of social work has been held in the newly-opened Training and Education Center of the Azerbaijan University. Teachers of Baku State University, Azerbaijan State University of Culture and Art, Azerbaijan State Pedagogical University, Shusha Humanitarian College, Baku State Social and Economic College, and representatives of Western Azerbaijan, Nakhchivan, Gazakh, Sheki, Shamakhi Mingachevir, Tovuz communities attended the event. Employees of Nakhchivan State University have joined the roundtable online. The round table was attended by master students from Azerbaijan University of Social Work.
The event was opened by Aygun Musayeva, Head of the Social Work Department of Azerbaijan University, and spoke about the shortage of specialists and textbooks in the field of social work training in Azerbaijan. The head of the department noted that representatives of the educational institutions where specialization was trained were invited to the Azerbaijan University to discuss these problems and noted that training, seminars and round tables in different levels will be organized in the center.
Later head teacher of the chair Tunzale Verdiyeva made a presentation on "Specific features of social work with communities". The presentation covered topics such as community understanding, community classification, community mobilization, community resources, community leadership, community funds, community sustainability and durability.
The roundtable continued with discussions on the topic, and participants' suggestions on ways to resolve the problems were listened.
Finally, the topic of the next meeting was announced, and participants of the roundtable were invited to a practical training on community building.