Azərbaycan Universitetində qış imtahan sessiyası yekunlaşdı
Azərbaycan Universitetində 2018/2019-cu tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyası başa çatıb. Sessiya 03 yanvar - 06 fevral tarixləri arasında keçirilib.
Sessiya Təhsil nazirinin imtahan sessiyasının keçirilməsi barədə əmrinə, o cümlədən Azərbaycan Universiteti rektorunun əmrlərinə uyğun təşkil edilib. Sessiyanın mövcud normativ sənədlər əsasında təşkil olunması, sessiya dövründə  tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflıq və obyektivliyin təmin edilməsi, imtahanların təşkilinə və gedişinə nəzarət, yarana biləcək neqativ halların aradan qaldırılması məqsədilə “İmtahan qərargahı",  tələbələrin biliyinin yenidən qiymətləndirilməsi və imtahan zamanı baş vermiş münaqişələrin aradan qaldırılması üçün Apellyasiya Komissiyası fəaliyyət göstərib.
"İmtahan qərargahı"na daxil olan müraciət və şikayətlərin operativ şəkildə araşdırılması üçün tədbirlər görülüb. Apellyasia Komissiyasına daxil olan müraciətlərə operativ baxılaraq məsələlər əsaslandırılmış şəkildə öz həllini tapıb, tələbələrin səhvləri bir-bir izah edilib. Şəffaflığın təmin edilməsi üçün imtahanlarda ictimaiyyət nümayəndələrinin və valideynlərin iştirakına şərait yaradılıb.
İmtahanlar müşahidə kameraları ilə təchiz olunmuş auditoriyalarda keçirilib. Nəticələr imtahan başa çatdıqdan sonra qısa müddətdə elan edilib.
İmtahanlarda üzrlü səbələrdən iştirak etməyən tələbələr üçün əlavə imtahanlar təşkil olunub. İkinci cəhd imtahanları isə fevral ayının 4-dən 6-dək keçirilib.

The winter examination session has come to an end at Azerbaijan University
The autumn semester exam session of the 2018/2019 academic year has been completed at Azerbaijan University. The session was held between January 3 and February 6.
The session was organized in accordance with the order of the Minister of Education on the examination session, including the orders of the rector of Azerbaijan University. “Examination center” functioned to organize the session based on existing normative documents, to solve and immediately eliminate negative circumstances, conflicts and complaints that arise in the organization and conduct of exams, to ensure transparency and objectivity in assessing students' knowledge and the Appeals Commission operated to re-evaluate students' knowledge and to resolve disputes that occurred during the examination.
Measures were taken to investigate each complaint promptly submitted to the “Examination center”. The appeals submitted to the Appeals Commission were reviewed on a case-by-case basis and the students' mistakes were explained one by one. Public and parental involvement were facilitated to ensure transparency in the exams.
Exams were held in auditoriums equipped with surveillance cameras. The results were announced shortly after the completion of the exam
Additional examinations were organized for students who could not participate in the examinations for excusable reasons. Second attempt exams were held from February 4 to February 6.