Azərbaycan Universitetində tədbirlər də onlayn rejimdə keçirilir
Azərbaycan Universitetində dərslərlə yanaşı tədbirlər də onlayn rejimdə aparılır.  Belə ki, bazar ertəsindən başlayaraq kafedraların təşkilatçılığı ilə pandemiya vebinarlarına start verilib. İlk vebinarı Sosial işin təşkili kafedrasının müdiri Tünzalə Verdiyeva aparıb.
Vebinar “Pandemiya dövründə stresin idarə olunması”na həsr olunub. Vebinarda pandemiya anlayışı, stres ümumi adaptasiya sindromu kimi, karantin dovründə stresin səbəbləri, stresin fizioloji və emosional əlamətləri, stresli vəziyyətdə nə etməli, stresdən qorunmanın vasitələri kimi mövzular müzakirə olunub.
Universitetin müəllim, tələbə və inzibati heyəti üçün nəzərdə tutulan vebinarların qrafiki aşağıdakı kimidir:
28 aprel 2020, 13.30
Azərbaycan dili və ədəbiyyat kafedrası – “Pandemiya və biz”
29 aprel 2020, 13.30
Maliyyə və iqtisadiyyat kafedrası – “Pandemiyanın iqtisadiyyata təsiri və bunun qarşısının alınması istiqamətində dövlət tədbirlərinin əsas istiqamətləri”
30 aprel 2020, 13.30
Riyaziyyat və informatika kafedrası – “Virtual ünsiyyətdən virtual təhsilə keçid”
1 may  2020, 13.30
Xarici dillər kafedrası – “The impact of Covid -19 on education”
4 may 2020, 13.30
İctimai elmlər kafedrası – “Dünya tarixində kütləvi epidemiyalar:  Koronavirus (Covid -19) pandemiyasının oxşar və fərqli cəhətləri”

Events are also held online at Azerbaijan University
In addition to classes at Azerbaijan University, events are also held online. Thus, the pandemic vebinars that were organized by the chairs of the university have been started since Monday. The first webinar was conducted by Tunzala Verdiyeva, Organization of Social Work Department Head.
The webinar was dedicated to "stress management during the pandemic." The webinar discussed the concept of pandemic, stress as a general adaptation syndrome, the causes of stress in the quarantine period, the physiological and emotional symptoms of stress, what to do in a stressful situation and ways to prevent it.
The schedule of webinars for teachers, students and administrative staff of the University is as follows:
April 28, 2020, 1:30 p.m.
Azerbaijani Language and Literature Department - "Pandemic and us"
April 29, 2020, 1:30 p.m.
Finance and Economics Department - "The impact of the pandemic on the economy and the main directions of state measures to prevent it"
April 30, 2020, 1:30 p.m.
Mathematics and Informatics Department - "Transition from virtual communication to virtual education"
May 1, 2020, 1:30 p.m.
Foreign Languages Department - "The impact of Covid -19 on education"
May 2, 2020, 1:30 p.m.
Social Sciences Department - "Mass epidemics in the world history: similarities and differences of the coronavirus (Covid-19) pandemic"