Azərbaycan Universitetində III qrup üzrə dörd ixtisas tədris olunur
Azərbaycan Universiteti III qrup abituriyentlərinə filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı), tərcümə (ingilis dili), tarix və sosial iş olmaqla 4 ixtisas təklif edir. Bütün ixtisaslara Dövlət sifarişi ilə (pulsuz) qəbul mümkündür.
III qrup abituriyentləri qəbul aparılan ixtisasların karyera perspektivləri haqqında ətraflı məlumat almaq üçün Azərbaycan Universitetinin Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Ceyhun Hacıbəyli küçəsi 71 ünvanında fəaliyyət göstərən Abituriyent Məsləhət Mərkəzinə müraciət edə bilərlər. Mərkəz Dövlət İmtahan Mərkəzi ilə əldə edilmiş razılığa əsasən yaradılıb və həftənin 5 günü (şənbə, bazar və bayram günləri istisna olmaqla) saat 10.00-dan 17.00-dək ödənişsiz əsaslarla fəaliyyət göstərir.
Abituriyent və valideynlər (+99412) 431 41 12 (daxili 133) nömrəli telefonla əlaqə saxlamaqla həftənin cümə axşamı günləri saat 10.00-dan 16.00-dək “Açıq qapı” günlərində iştirak edə bilər, suallarını universitetin əməkdaşlarına, professor-müəllim heyətinə ünvanlaya bilərlər.

Four specialties are taught at Azerbaijan University on major group III
Azerbaijan University Applicant Advisory Center wishes success to all entrants participating in the entrance exams!
Azerbaijan University offers 4 specialities for group III applicants: philology (Azerbaijani language and literature), translation (English), history and social work. All specialties can be accepted by the state order (free of charge).
For detailed information about career perspectives of the offered specialties, group III applicants can apply to the Applicant Counseling Center of Azerbaijan University at 71, Ceyhun Hajibeyli str., Baku, Nasimi district. The Center is based on an agreement with the State Examination Center and operates on a non-paid basis from 5 a.m. to 5 p.m. (except Saturdays, Sundays and Holidays) from 10.00 to 17.00.
On weekdays, applicants and parents can attend the Open Door from 10.00 to 16.00 by contacting the telephone number (+99412) 431 41 12 (internal 133) and ask questions to the staff of the university or professor-teacher staff.