Azərbaycan Universitetində “Ulu Öndər” sənədli filmi nümayiş olunub
Azərbaycan Universitetində Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin təşəbbüsü və sifarişi ilə istehsal olunmuş Ümummilli lider Heydər Əliyevin hakimiyyətə gəlişinin 50 illiyinə həsr olunmuş “Ulu Öndər” sənədli filmi və eyni adlı mahnı nümayiş olunub.
Tədbiri giriş sözü ilə açan elmi işlər üzrə prorektor, professor Yusif Qasımov bildirib ki, tədbir Prezident İlham Əliyevin sərəncamı ilə təsdiq edilən “Azərbaycan gəncliyi 2017-2021-ci illərdə” Dövlət Proqramının icrasını təmin etmək məqsədilə təşkil olunub. Film ümummilli lider Heydər Əliyevin Azərbaycana rəhbərliyinin hər iki dövründə fəaliyyətindən, gördüyü işlərdən bəhs edir.

The documentary film "The Great leader", which was produced on the initiative of the Ministry of Youth and Sports of Azerbaijan Republic and which was dedicated to the 50th anniversary of national leader Heydar Aliyev's coming to power, and the song with the same name were demonstrated at Azerbaijan University.
Opening the event, vice-rector for Scientific Affairs of Azerbaijan University, Professor Yusif Gasimov said that the event was organized to ensure the implementation of the State Program "Youth of Azerbaijan in 2017-2021" approved by President Ilham Aliyev's decree. The film tells about the work of national leader Heydar Aliyev in both periods of his leadership in Azerbaijan.