Azərbaycan Universitetində ənənəvi daxili şahmat turniri keçiriləcək
Azərbaycan Universitetinin ənənəvi daxili şahmat turniri bu il dekabr ayının 6-da keçiriləcək. Turnir saat 10.00-da II mərtəbədəki sərgi zonasında başlayacaq. İştirakçıların olimpiya sistemi üzrə mübarizə aparacaqları müsabiqədə Azərbaycan Universitetinin bütün tələbələri iştirak etmək hüququna mailikdirlər.
Ümummilli lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunan turnir bu il yeddinci dəfədir ki, keçirilir. Müsabiqə tələbələrin asudə vaxtlarının səmərəli təşkili və şahmatın kütləviliyinin artırılması məqsədi ilə təşkil olunur.
Qalibləri diplom və kubokla təltif olunacaqlar. Qeydiyyat İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsi, dekanlıqlar və idman zalında aparılır. Turnirdə iştirak etmək istəyən tələbələr 05522040 58 nömrəli telefonla da əlaqə saxlaya bilərlər.

Traditional domestic Chess Tournament will be held at Azerbaijan University
The traditional domestic chess tournament will be held at the Azerbaijan University on December 6 this year. The tournament will begin at 10.00 in the exhibition area on the second floor. All students of the Azerbaijan University can participate in the competition, which will be held according to the Olympic system.
The tournament dedicated to the memory of national leader Heydar Aliyev is being held for the seventh time this year. Competitions are held with the aim of rational organization of students' leisure and increasing the popularity of chess.
Winners will be awarded with a diploma and a cup. Registration is carried out in the department of "Public Relations", in deans and the gym. Students who wish to participate in the tournament can also contact by phone (055) 220 40 58.