Azərbaycan Universitetinin Türk Dünyası Rəqəmsal Vətəndaşlığı fənnində iştirak edən 207 tələbəsi, fənnin Azərbaycan Universiteti üzrə koordinatoru Tünzalə Verdiyeva və elmi işlər üzrə prorektor Yusif Qasımova “Türk Dünyası Xidmət Sertifikatı” (Türk Dünyası Hizmet Belgesi) təqdim olunub. Sənədi Türk Dünyası Rəqəmsal Vətəndaşlığı fənnini 2021/2022-ci tədris ilinin yaz semestrində məsafədən tədris edən Türkiyənin Amasya Universiteti rektoru, professor Süleyman Elmacı imzalayıb.
Fənnin tədrisi “Türk Dünyası Rəqəmsal Vətəndaşlığı” (TUDVA) layihəsi çərçivəsində aparılır. Qırğızıstan -  Türkiyə “Manas” Universiteti və Türkiyənin Qaziantep Universitetinin koordinatorluğunda həyata keçirilən layihə çərçivəsində tərəfdaş universitetlərdə “Türk Dünyası Rəqəmsal Vətəndaşlığı” fənni artıq iki semestrdir ki, seçmə fənn qismində tədris olunur. Layihəyə 2021/2022-ci tədris ilinin payız semestrində Qırğızıstan - Türkiyə “Manas” Universiteti, yaz semestrində isə Amasya Universiteti ev sahibliyi edib.
Azərbaycan Universiteti “Türk Dünyası Rəqəmsal Vətəndaşlığı” layihəsinə 2021-ci ildə qoşulub.  Universitetin payız semestrində 30, yaz semestrində isə 207 tələbəsi “Zoom” platforması üzərindən təşkil olunun dərslərə qoşulub.

207 students of Azerbaijan University participated in the subject of Digital Citizenship of the Turkish World
02 august 2022
Baxış sayı: 2193
"Turkish World Service Certificate" was presented to 207 students of Azerbaijan University participating in the Turkish World Digital Citizenship subject, coordinator of the issue at Azerbaijan University, Tunzala Verdiyeva, and Yusif Gasimova, vice-rector for scientific affairs. The signed document by the rector of the Amasya University of Turkey, professor Suleyman Elmacı, who teaches the subject of Digital Citizenship of the Turkish World remotely in the spring semester of the 2021/2022 academic year.
The subject teaches within the "Turkish World Digital Citizenship" (TUDVA) project. Kyrgyz-Turkey "Manas" University and the Gaziantep University of Turkey coordinated the project "Turkish World Digital Citizenship" has taught it as an elective subject for two semesters in partner universities. The hosted project by Kyrgyzstan-Turkey "Manas" University in the fall semester of the 2021/2022 academic year and Amasya University in the spring semester.
Azerbaijan University joined the "Digital Citizenship of the Turkish World" project in 2021. Thirty students in the autumn semester and 207 students in the spring semester joined the classes organized on the "Zoom" platform.