Tələbələrimiz yaz semestrində Almaniya, İtaliya və Xorvatiyada təhsil alacaqlar
Azərbaycan Universitetinin 6 tələbəsi 2018/2019-cu tədris ilinin yaz semestrində təhsillərini Almaniyanın Koblenz, İtaliyanın Sapienza və Xorvatiyanın Dubrovnik universitetlərində davam etdirəcək. Tələbələr qeyd olunmuş tərəfdaş ali təhsil müəssisələrində “Erasmus+” mübadilə proqramı çərçivəsində təhsil almaq hüququ əldə ediblər.
Mübadilə tələbələrindən 4-ü magistratura, 2-si isə bakalavriat pilləsində təhsil alır. Mübadilə dövründə tələbələrin müvafiq fənlər üzrə topladıqları kreditlər Azərbaycan Universiteti tərəfindən tanınır.
Azərbaycan Universitetinin 4 müəllimi isə yaz semestrində “Erasmus+” mübadilə proqramı xətti ilə Polşanın Krakov, Xorvatiyanın Dubrovnik və İtaliyanın Sapienza universitetlərində mühazirə oxumaq üçün dəvət alıb.
Qeyd edək ki, beynəlxalq təcrübənin öyrənilməsi və mübadilə prosesində iştirakın təhsilin mühüm tərkib hissəsi olduğuna inanan Azərbaycan Universiteti beynəlxalq əlaqələrin genişləndirilməsinə xüsusi əhəmiyyət verir və tələbələrin  xaricdə təhsil almaları üçün təşəbbüslər irəli sürür. Tələbələrə və heyətə Avropa Birliyinin maliyyələşdirdiyi “Erasmus+”, Alman Akademik Mübadilə Xidməti (DAAD) və  Türkiyə Respublikasının maliyyələşdirdiyi “Mevlana” proqramı üzrə Avropa və Türkiyənin tərəfdaş ali təhsil müəssisələrində tələbə və müəllim mübadiləsi imkanları təklif olunur.

The students of Azerbaijan University will study in Germany, Italy and Croatia
6 students of Azerbaijan University will continue their education in Koblenz  University, Germany; Sapienza University, Italy and Dubrovnik University, Croatia in Spring term of 2018-2019 academic year.
Students  have gained the right to study in high education institutions stated above within the framework of “ Erasmus+” exchange program.
4 graduate students and 2 undergraduate students of the Azerbaijan University have been selected for the exchange program. Academic credits on relevant courses gained during the exchange period by students are recognized by Azerbaijan University.
4 lecturers of Azerbaijan University  have recieved an invitation to deliver a lecture in Cracow Univeristy, Poland; Dubrovnik University, Croatia; and Sapienza University, Italy; within the framework of “ Erasmus+” Exchange Program in Spring term of 2018-2019 academic year.
It is essential to note that through exploring  international experience and joining exchange programs, Azerbaijan University attaches great significance to extending  international relations and take initiatives for student exchange programs.
Students and academic staff of the university are offered exchange program opportunities within the framework of  “Erasmus+” exchange program and  DAAD exchange program (German Academic Exchange Service) funded by EU; and “ Mevlana” exchange program funded by Turkey Republic.