Azərbaycan Universitetinin 2 tələbəsi yaz semestrini Almaniyada oxuyacaq
Azərbaycan Universiteti Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin daha 2 tələbəsi 2016/2017-ci tədris ilinin yaz semestini Almaniyanın Koblenz Universitetində oxuyacaq. Seymur Qaramollayev (Marketinq, BBA, III kurs) və Novruz Muradov (Maliyyə, MBA) “Erasmus+” mübadilə proqramı ilə bu ölkəyə gedəcəklər.
Tələbələrimiz təhsil aldıqları dövrdə tam təqaüdlə (hər ay üçün 800 avro) təmin olunacaq, eyni zamanda yol xərcləri (500 avro) qarşılanacaq. Tələbələrin Koblenz Universitetində əldə etdikləri kreditlər Azərbaycan Universiteti tərəfindən müvafiq qaydada tanınacaq.
Xaricdə təqaüdlü təhsil imkanları ilə tanış olmaq istəyən bütün tələbələrimiz Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinə müraciə edə bilər. Şöbə, I tədris binası, IV mərtəbədədir.

Two students of Azerbaijan University are to study spring semester in Germany
Two more students of the School of Business and Economics of Azerbaijan Univerity will study in Koblenz University, Germany in spring semester. Seymur Garamollayev (third year, Marketing, BBA) and Novruz Muradov (Finance, MBA) will be visiting the country through participation in “Erasmus+” exchange program.
During the period of studies, the students will be provided with scholarship (800 euros per month) as well as travel expenses (500 euros). Credits received by students in the University of Koblenz will be appropriately recognized by Azerbaijan University.
Those interested in opportunities to study abroad and get scholarship should contact International Relations Department located on the fourth floor of Building 1.