Azərbaycan Universitetinin məzun və tələbələri “DOST” agentliyində işə başlayıb
Azərbaycan Universitetinin 3 məzunu və 2 magistratura tələbəsi Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində yaradılan Dayanıqlı və Operativ Sosial Təminat (DOST) Agentliyində işə başlayıb. 3 məzun və 1 magistratura tələbəsi isə DOST könüllüsü kimi fəaliyyət göstərir. Onlar Dövlət Sosial Müdafiə Fondundun qəbul mərkəzində vətəndaşlara xidmət göstərir, sonrakı mərhələdə isə öz fəaliyyətlərini “DOST” mərkəzlərində davam etdirəcəklər.
Əmək fəaliyyətinə başlayan məzunlarımız Qara Rəhimov 2014-cü ildə ildə, Samir Hüseynov və Turan Sadıqov 2016-cı ildə Sosial iş ixtisası üzrə məzun olublar. Mehriban Qənbərova və Nilufər Əliyeva isə Həyat fəaliyyətinin müxtəlif sahələrində sosial iş ixtisası üzrə magistratura II kurs tələbəsidirlər.
Ali təhsil müəssisəsinin Sosial iş ixtisası üzrə 2017-ci il məzunu Arzu Məsimov, 2018-ci il məzunu Kənan Əliyev, 2019-cu il məzunu Zeynal Fərəcov, Həyat fəaliyyətinin müxtəlif sahələrində sosial iş ixtisası üzrə magistratura II kurs tələbəsi Əsli Xəlilova isə DOST könülülsüdür.
Qeyd edək ki, DOST agentliyi "DOST" mərkəzlərini idarə edir, onların fəaliyyətinə nəzarət və qiymətləndirməni həyata keçirir. DOST mərkəzi əhalinin məşğulluğu, əmək, sosial müdafiə və təminat, habelə Azərbaycan Respublikasının Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun digər sahələrdə xidmətlərin həyata keçirilməsini təmin edir.

Graduates and students of the Azerbaijan University have started work at the DOST agency
3 graduates and 2 undergraduate students of the Azerbaijan University have begun work at the Agency for Sustainable and Operational Social Security (DOST), which is subordinated to the Ministry of Labor and Social Protection of Population. 3 alumni and 1 graduate student getting master degree act as DOST volunteers. They will provide services to citizens at the State Social Protection Fund's reception center and will continue their activities at DOST centers.
Kara Rahimov graduated in 2014, Samir Huseynov and Turan Sadigov graduated in 2016 with a degree in Social Work faculty started their career. Ms Mehriban Ganbarova and Nilufar Aliyeva are second year undergraduate students majoring in social work in various areas of life.
2017 graduate Arzu Masimov, 2018 graduate Kenan Aliyev, 2019 graduate Zeynal Farajov majoring in social work faculty of the university and Asli Khalilova, a second year undergraduate student majoring in social work in various fields of life, is a DOST volunteer.
The DOST Center provides employment, labor, social security and services, as well as other services in accordance with the activities of the Ministry of Labor and Social Protection of the Republic of Azerbaijan.