Azərbaycan Universitetinin tələbələri üçün siğorta təlimləri keçirilir
Azərbaycan Universitetinin tələbələri üçün növbəti dəfə “Paşa Həyat Sığorta” ASC tərəfindən “Sığorta və sığorta mədəniyyəti” mövzusunda master klass təlimlərinə start verilib. “Paşa Həyat Sığorta”nın maarifləndirmə layihəsi üzrə keçirilən təlimlər bu şirkətin təlim mərkəzinin rəhbəri Pərviz Quliyev tərəfindən aparılır.
Üç gün davam edəcək təlimlərdə iştirakçılara sığorta haqqında ümumi məlumatlar, sığorta terminləri, sığortanın hüquqi bazası, sığorta mədəniyyəti, sığorta müqavilələrinin hazırlanması, sığortaçının hüquq və öhdəlikləri, sığorta sektoru, Azərbaycan və xarici sığorta bazarlarının inkişaf istiqamətləri və mövcud vəziyyəti kimi mövzular haqqında ətraflı məlumat çatdırılacaq. Təliminin sonunda tələbələrə müvafiq sertifikatlar təqdim olunacaq.
Təlimlərdə Biznes və iqtisadiyyat fakültəsinin 42 tələbəsi iştirak edir.
Qeyd edək ki, maarifləndirmə layihəsinə 2013-cü ilin iyul ayından start verilib. Layihənin əsas məqsədi tələbələrin sığortaya, o cümlədən həyat sığortası sahəsinə olan maraqlarını, həmçinin bilik, bacarıq və qabiliyyətlərini artırmaqdır.

Insurance trainings are held for the students of Azerbaijan University
“Insurance and Insurance Culture” master class trainings have started for the students of Azerbaijan University by “Pasha Life Insurance” ASC. Trainings on enlightenment project of “Pasha Life Insurance” are conducted by Parviz Guliyev, Head of Training Center of Pasha Life.
The three-day training will provide participants with comprehensive information on general insurance, insurance terms, the legal basis of insurance, insurance culture, preparation of insurance contracts, the rights and obligations of the insurer, insurance sector, development directions and current situations of Azerbaijan and foreign insurance markets. At the end of the training, the students will be given relevant certificates.
42 students of the School of Business and Economics are attending the training.
It should be noted that the enlightenment project began in July, 2013. The main objective of the project is to increase students' interest, knowledge, skills and abilities in insurance, including life insurance.