Azərbaycan Universiteti yaz semestrində 2 elmi konfrans keçirəcək
Azərbaycan Universitetində 2025/2026-cı tədris ilinin yaz semestri ərzində 2 elmi konfransın keçirilməsi planlaşdırılıb. Konfranslardan biri beynəlxalq, digəri isə respublika səviyyəlidir.
11 mart 2026-cı il tarixində keçiriləcək Gənc tədqiqatçıların IX elmi konfransının məqsədi ölkənin müxtəlif universitet, akademiya və elmi-tədqiqat institutlarında fəaliyyət göstərən gənc tədqiqatçıları bir araya gətirmək, onların uğurlarını və təcrübələrini paylaşmaqdır. Gənc alim və tədqiqatçılar iqtisadiyyat, humanitar, sosial elmlər və ikt sahələri üzrə tezislərini  konfransa təqdim edə bilərlər.
https://au.edu.az/az/conferences/genc_tedqiqatcilarin_doqquzuncu_respublika_elmi_konfransi_2026
4-5 may 2026-cı il tarixində keçiriləcək “The Future of Higher Education: Global Perspectives, Local Impact” beynəlxalq konfransı isə ali təhsilin gələcəyinə dair müasir trendləri, innovativ yanaşmaları və yerli reallıqların qlobal dəyişikliklərlə qarşılıqlı təsirini müzakirə etmək məqsədilə təşkil olunur. Azərbaycan Universiteti ilə Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyi tərəfindən birgə keçirilən konfransda ali təhsil sistemlərinin modernləşdirilməsi, rəqəmsal transformasiya, beynəlmiləlləşmə və əmək bazarının yeni tələblərinə uyğun bacarıqların inkişafı istiqamətində fikir mübadiləsi aparılacaq, tədqiqatların nəticəsi müzakirə olunacaq.

Azerbaijan University will hold 2 scientific conferences in the spring semester
It is planned to hold 2 scientific conferences at Azerbaijan University in the spring semester of the 2025/2026 academic year. One of the conferences will be international, and the other will be national.
The purpose of the IX Scientific Conference of Young Researchers, which will be held on March 11, 2026, is to bring together young researchers working at various universities, academies, and research institutes of the country in order to exchange experience and achievements. Young scientists and researchers may submit their dissertations in the fields of economics, humanities and social sciences, as well as ICT to the conference.
Link to the conference page: https://au.edu.az/az/conferences/genc_tedqiqatcilarin_doqquzuncu_respublika_elmi_konfransi_2026
The International Conference “The Future of Higher Education: Global Perspectives, Local Impact”, which will be held on May 4-5, 2026, is organized to discuss modern trends, innovative approaches, and the interaction of local realities with global changes regarding the future of higher education. The conference, organized jointly by Azerbaijan University and the State Agency for Science and Higher Education, will provide an opportunity to exchange views on the modernization of higher education systems, digital transformation, internationalization, and skills development in accordance with new labor market requirements, as well as to discuss research results.
Link to the conference page: https://au.edu.az/az/conferences/the_future_of_higher_education_global_perspectives_local_impact