“Beynəlxalq ailə günü”nə həsr olunmuş vebinar keçirilib
Azərbaycan Universitetinin Sosial işin təşkili kafedrası tərəfindən 15 May - Beynəlxalq Ailə Gününə həsr olunmuş “Müasir ailə modeli” mövzusunda vebinar keçirilib.
Vebinarda iştirakçılara Beynəlxalq ailə gününün təsis olunması və qeyd olunması  ilə bağlı ümumi məlumat verilib, ənənəvi ailə modeli, müasir ailə modeli, ailədaxili münaqişələr, ailə-sosial işçi əməkdaşlığı kimi mövzulara toxunulub.
Vebinarda Həyat fəaliyətinin müxtəlif sahələrində Sosial iş ixtisası üzrə təhsil alan magistratura tələbələri Aygün Muradlı “Ailə modelinə qlobal baxış, problemlər və perspektivlər”, Kəmalə Abbasova “Müasir ailə modeli”, Səcdə Məmmədova “Aran bölgəsində icmalararası ailə münasibətləri”, Aysel Babayeva “Uşaqların tərbiyəsində valideynlərin rolu”, Sosial iş ixtisası üzrə III kurs tələbəsi Lalə Hüseynova “Ailə-sosial işçi əməkdaşlığı”, II kurs tələbəsi Nərmin Əhmədova “Ənənəvi və müasir ailələrin müqayisəli təhlili” mövzularında təqdimat ediblər.

"Modern family model" webinar dedicated to the International Family Day was held
The Organization of Social Work Department of the Azerbaijan University held a webinar on "Modern family model" dedicated to May 15 - International Family Day.
The webinar provided participants with general information on the establishment and celebration of the International Family Day, touched upon topics such as the traditional family model, modern family model, family conflicts, family and social worker cooperation.
In the webinar, master's students majoring in social work in various fields of life Aygun Muradli "Global view, problems and prospects of the family model", Kamala Abbasova "Modern family model", Sajda Mammadova "Inter-communal family relations in the lowlands", Aysel Babayeva "Parents in the upbringing of children Lala Huseynova, a third-year student majoring in social work, and Narmin Ahmadova, a second-year student, presented a presentation on “Comparative Analysis of Traditional and Modern Families”.