Beynəlxalq Tələbə günü Azərbaycan Universitetində kitab aksiyası ilə qeyd edilib
17 noyabr - Beynəlxalq Tələbə günü Azərbaycan Universitetində kitab aksiyası ilə qeyd edilib. Aksiya çərçivəsində dərs zamanı müəllimlər  tərəfindən universitetin ictimai həyatında fəallıq nümayiş etdirən  və yüksək nəticələrlə oxuyan tələbələrə kitab hədiyyə olunub.
Müəllimlər özəl gün münasibətilə tələbələri təbrik edib və onlara uğurlar arzulayıblar.
Qeyd edək ki, Beynəlxalq Tələbə günü Çexiyada 1939-cu ildə faşist qoşunlarının vəhşiliyinə məruz qalan tələbələrin edam olunmasının ehtiramla xatırlanması, xatirələrinin əbədiləşdirilməsi məqsədi ilə elan olunub. Bu gün 1946-cı ildə beynəlxalq tələbələr konqresində təsis edilib.

International Students’ Day was celebrated with a book campaign at Azerbaijan University
November 17 - International Students’ Day was celebrated with a book campaign at Azerbaijan University. Within the framework of the campaign, a book was presented by the teachers to the students who are active in the social life of the university.
The students were also informed about the history and establishment of this day in the classes. It was noted that the International Students' Day has been celebrated since 1946 to commemorate the execution of students exposed to the brutality of the fascist armies and to eternalize their memories in the Czech Republic in 1939.