Birinci kurs tələbələri elektron kitabxanadan istifadə qaydalarını öyrəniblər
Azərbaycan Universitetinin birinci kurs tələbələri elektron kitabxanadan istifadə qaydaları barədə məlumatlandırılıblar. İnfosessiyanı Elmi kitabxananın müdiri Nailə Nağıyeva və İKT üzrə baş mütəxəssis Ziya Hüseynov aparıb.
Tədbirdə elektron kitabxanaya üzvlük və istifadə qaydaları izah olunub. Bildirilib ki, tələbələr kitabxanaya müraciət edərək istifadəçi adı və şifrə götürməklə elektron kitabxananın xidmətlərindən istifadə edə bilərlər.
Qeyd olunub ki, elektron kitabxana veb üzərindən işləyir və bütün proseslər istifadə olunan proqram təminatı vasitəsilə tam avtomatlaşdırılıb. Universitetin saytına daxil olduqdan sonra “Elektron kitabxana” linkindən zəngin, müasir təlabata uyğun kitab fondu ilə tanış olmaq, sorğulara kitabxanaçı - biblioqrafın köməkliyi olmadan məsafədən operativ cavab almaq mümkündür.  Klassik kataloqlar elektron kataloqlarla əvəz olunub. Oxucular müxtəlif aspektli sorğular apara bilər, elektron kataloq vasitəsilə məsafədən sifariş verərək kitab hərəkətliliyini izləyə bilərlər.

The first-year students get acquainted with the usage of Library Information Center
Library and Information Center at Azerbaijan University hold a training “Guidelines for using the services of the Library and Information Center” for the first-year students. The training was conducted by the head of Scientific Library Naila Naghiyeva and senior ICT specialist Ziya Huseynov.
Membership and usage guidelines to the electronic library were explained in the event. The students were informed that e-library is available for them by receiving a username and password from the library.
It was noted that the electronic library works over the web and all processes are fully automated through the software. After accessing the University's website, you can get acquainted with the rich, up-to-date book fund from the "Electronic Library" link, and respond quickly to inquiries without the help of a librarian - bibliographer. Classical catalogs have been replaced by electronic catalogs. Readers can carry out surveys in various aspects, and track book activity by ordering books via the electronic catalog.