I kurs tələbələri ilə tanışlıq görüşü taxirə salınır
Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın 2020-ci il 19 oktyabr tarixindən 2 noyabr tarixinədək ölkə üzrə bütün təhsil müəssisələrinin fəaliyyətinin dayandırılması haqqında qərarına əsasən I kurs tələbələri ilə 19 oktyabr günü nəzərdə tutulan tanışlıq görüşü təxirə salınır.
Tələbələrimizi hazırkı ekstremal şəraitdə şəxsi gigiyena və tibbi-profilaktik qaydalara ciddi əməl etməyə, qoruyucu maskalardan istifadə etməyə, evdən yalnız zəruri ehtiyac yarandıqda çıxmağa, ictimai yerlərdə kənar şəxslərlə minimum ünsiyyətdə olmağa, mövcud karantin şərtlərinə əməl etməyə çağırırıq.
Milli Ordumuzun Ermənistanın təcavüzünə qarşı uğurlu əks-hücum əməliyyatları apardığı zamanda hər birimiz virusun geniş yayılmaması üçün müvafiq qaydalara riayət etməklə dövlətimizə, ordumuza dəstək vermiş olarıq.
Yeniliklərdən xəbərdar olmaq üçün Azərbaycan Universitetinin veb-saytını, Facebook və Instagram səhifələrini izləməyə davam edin.

Acquaintance meetings with first-year students are postponed
According to the decision of the Task Force under the Cabinet of Ministers to suspend the activities of all educational institutions in the country from October 19 to November 2, 2020, acquaintance meetings with first-year students scheduled for October 19 are postponed.
We urge our students to strictly follow personal hygiene and medical-preventive rules in the current extreme conditions, use protective masks, leave the house only when necessary, have minimal contact with strangers in public places and comply with existing quarantine conditions.
While our National Army conducts successful counter-offensive operations against the Armenian aggression, each of us can support our state and army by following the relevant rules to prevent the spread of the virus.